„ Symboliczny świat Brunona Schulza”

12 października 2017

„ Symboliczny świat Brunona Schulza” „ Symboliczny świat Brunona Schulza” „ Symboliczny świat Brunona Schulza”12

„ Nieśmiały, ale ceniony i poważany przez wielkich tego świata, chorowity

i drobnej budowy, uzdolniony plastycznie i literacko, urodzony w środkowej Europie, o dość kontrowersyjnym stosunku do płci pięknej, w przeszłości postrzelony z broni palnej szuka pokrewnej duszy celem wspólnego pogłębiania i opisywania otaczającej nas rzeczywistości”. Takie ogłoszenie , autorstwa Andy Warhola ukazało się w 1969 roku w „ The New York Times”

i jak bardzo pasuje do… urodzonego 36 lat wcześniej Brunona Schulza. Uczniowie klas: III LOL, IV TE, III LEA, III LEB, II LOL, III TI  mogli spotkać autora w jego świecie, 12.10.2017r.obejrzeli spektakl teatralny przygotowany przez Narodowy Teatr Edukacji im. A. Mickiewicza

pt „ Świat Brunona Schulza”. Bohater inspirowany fantastycznymi historiami królewskich dynastii , marzeniami o przewrocie i istnieniu bocznych odnóg czasu ,chce dotrzeć do tajemnicy bytu. Świat przedstawiony opiera się na osobistym doświadczeniu, bohater nosi cechy samego pisarza, jednak jest on czymś więcej niż odbiciem rzeczywistości, on tę rzeczywistość mitologizuje. Autor podróżuje po krainie dzieciństwa, które widzi jako najważniejszy okres w życiu człowieka. Czas wydaje się zataczać koła, powtarzalność pór roku i dnia mają  pierwszeństwo przed linearnym następstwem zdarzeń…

Scenariusz i reżyseria Marek Lis- Orłowski

Aktorzy: Anna Morkis/ Anna Krupińska, Sylwia Drzycimska/ Karolina Wyrozumska, Bartosz Sławek/ Paweł Soduba, Paweł Wódczyński/ Piotr Feliś, Marek Lis Orłowski/ Wojciech Gabryś

Elwira Sawicz- Bakuła

 

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Odnośniki