Szkolne Jasełka

17 grudnia 2021

W dniu 17 grudnia 2021 roku miała miejsce szkolna uroczystość. Została starannie przygotowana przez panie Agnieszkę Michalik i Justynę Zawieruchę, wraz z pomocą konferansjerską uczennic klasy 3LL4 – Gabrieli Rozenek, Julii Marciniak i Marii Kłos.
Z kolei nad aspektami technicznymi czuwali pan Karol Łapiński, Bartosz Dzik, Piotr Tarnożek oraz Piotr Baranowski.

Jasełka odbywały się stacjonarnie w budynku Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica, natomiast można je było również zobaczyć zdalnie w budynku naszej szkoły przy ulicy Matejki.

Wydarzenie rozpoczęły cytaty kard. Jeana-Marie Lustigera i Jana Pawła II
o Świętach Bożego Narodzenia, po których Pan Dyrektor Adam Mickiewicz złożył całej szkolnej społeczności życzenia. Następnie nastąpiło wręczenie dyplomów dla stypendystów Prezesa Rady Ministrów, po czym życzenia najlepszych świąt Bożego Narodzenia dla całej społeczności Zespołu Szkół Nr 3 im. J. Kochanowskiego złożyła Kinga Gałązka, przewodnicząca samorządu uczniowskiego.

Na uroczystości rozstrzygnięto i ogłoszono wyniki konkursów na cyfrową kartkę świąteczną oraz najpiękniejszą ozdobę choinkową.

Konkurs na cyfrową kartkę świąteczną rozstrzygały panie Lidia Chmielewska, Agnieszka Kalinowska oraz Aneta Augustynik. Zwycięskie miejsca zajęły:

I miejsce – Natalia Dawidczyk 3LL4

II miejsce – Magdalena Borkowska 3LL4

III miejsce – Julia Marciniak 3LL4

Pozostali uczestnicy to : Maja Gołdys, Julia Napiórkowska 1LZ, Klaudia Szerzeń 3LOZ, Alicja Osęka 3LL4.

Konkurs na najpiękniejszą ozdobę choinkową rozstrzygały panie Agnieszka Michalik, Agnieszka Kalinowska oraz Anna Łobacz. Zwycięskie miejsca zajęli:

I miejsce – Małgorzata Mielczarczyk 2LZ

Klaudia Król 3LOZ

Maja Pieniążek 3LL4

Weronika Kuczyńska 1LZ

Po rozstrzygnięciu przyszła kolej na akcent artystyczny. Chętni uczniowie mogli dać popis swoich umiejętności w corocznym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek.

Zaprezentowali się:

Weronika Muszyńska 3LOZ – „Kto wie, czy za rogiem”

Karolina Dębska i Weronika Kulesza 1LL – „Gdy śliczna Panna”

Kamila Dzierbun 3LOI – „Kiedy nam do siebie bliżej”

Zuzanna Ginko 2LZ – „Mario, czy już wiesz…”

Łucja Stalmach i Aleksandra Deluga 1LZ – „Gdy śliczna Panna”

Agata Rosińska 2TR, Julia Ignatowicz i Jakub Rychlicki 2LL – „Lulajże Jezuniu”

Mimo ciężkiego wyboru, jury w składzie: p. dyr. Adam Mickiewicz, p. Grażyna Cholewińska oraz przedstawiciel społeczności uczniowskiej Piotr Baranowski, dokonało wyboru.

I miejsce ex aequo zajęły: Kamila Dzierbun i Zuzanna Ginko

II miejsce – Agata Rosińska 2TR, Julia Ignatowicz i Jakub Rychlicki 2LL

III miejsce – Weronika Muszyńska.

Zwycięzcy będą reprezentowali naszą szkołę w powiatowym konkursie kolęd
i pastorałek.

Uroczystość zakończyły rozważania księdza Jana Twardowskiego „W Święta Bożego Narodzenia można mówić i o uśmiechu, i o łzach” przedstawione przez Gabrielę Rozenek oraz podsumowanie wygłoszone przez Pana Dyrektora. Na koniecw podziękowaniu za udział tegoroczne Jasełka każdy uczestnik otrzymał także słodki drobiazg.

Julia Marciniak kl. 3 LL4