Szkolny turniej szachowy

6 kwietnia 2022

Już nie pierwszy raz miłośnicy rozrywek intelektualnych mogli wziąć udział w szkolnym turnieju szachowym. Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego 6 kwietnia 2022r, w sali nr. 8 spotkali się reprezentanci różnych klas. Dobieranie przeciwników zostało ustalone poprzez losowanie w internetowym generatorze. Mieliśmy zaszczyt gościć p. Marcina Hryszkiewicza wyszkowskiego mistrza szachistę, który zgodził się profesjonalnie czuwać nad rozgrywkami naszych kolegów. Nad całością wydarzenia sprawował pieczę p. Robert Szulęcki.

W ciszy i skupieniu zdolni uczestnicy turnieju dzielnie walczyli o wygraną. Na pewno musieli wykazać się zdolnością koncentracji, refleksem oraz umiejętnością logicznego  myślenia. Nie była to łatwa rozgrywka, ostatecznie na podium znaleźli się:

1.Piotr Adamczyk z kl. 4 TI

2.Bartosz Mech z kl. 3 TI

3.Jędrzej Zaradkiewicz z kl. 2 TI

    Zwycięzcy turnieju otrzymali nagrody i dyplomy przygotowane przez Samorząd Uczniowski  oraz p. Roberta Szulęckiego. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za przybycie i za udział w zawodach, a opiekunom wydarzenia za sprawnie przeprowadzoną rozgrywkę. Zachęcamy wszystkich uczniów  i  nauczycieli do gry w szachy w zaciszu domowym. Garri Kasparow – jeden z najsłynniejszych, żyjących szachistów, powiedział: „Szachy to życie w miniaturze. Szachy to walka, szachowe bitwy”.

 Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego dnia.

W imieniu organizatorów
Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego

Kinga Gałązka

Odnośniki