Szlachetna Paczka 2023 w ZS3

6 grudnia 2023

Drodzy nauczyciele, uczniowie, rodzice, sympatycy Naszej Szkoły!

Boże Narodzenie to idealny czas, aby poczuć radość dzielenia się i pomagania potrzebującym. Spieszymy więc z informacją, że Nasza szkoła wspólnie z Szkołą Podstawową Nr 4 w Wyszkowie włączamy się w Szlachetną Paczkę w roli Darczyńcy! Zapraszamy Was do dołączenia i wspólnego przygotowania pomocy dla Pani Danuty z Rodziną.

Zapoznajcie się z jej historią:

Pani Danuta wraz z mężem, panem Sylwestrem, doczekali się dwójki dzieci: pana Roberta oraz Amelii. Pan Robert cierpi na dziecięce porażenie mózgowe. Ze względu na stan swojego zdrowia mężczyzna jest ubezwłasnowolniony. Posiada wiele pasji, energii. Niesamowitym doświadczeniem jest słuchać jego historii, nawet ze świadomością, że połowa jest wymyślona przez jego niezwykle chłonny i otwarty umysł. Amelia uczy się w okolicznej miejscowości w technikum. W tygodniu szkolnym przebywa na stancji, jednak co weekend wraca do domu. Do niedawna tworzyli normalną rodzinę, która spokojnie wiązała koniec z końcem, jednak informacja o chorobie pana Sylwestra wywróciła ich życie do góry nogami. U mężczyzny wykryto złośliwy nowotwór. Mimo upływu czasu, rodzina nie potrafi pogodzić się z wystąpieniem choroby. Rokowania są bardzo negatywne. Chcą stworzyć mu jak najlepsze warunki, z pełną świadomością, że to mogą być ich ostatnie wspólne święta.

Jako Darczyńcy jesteśmy zobowiązani do realizacji 3 potrzeb wskazanych jako najpilniejsze, czyli:

1. Zamrażarka

Ze względu na dużą odległość od sklepu, pani Danuta chciałaby mieć więcej przestrzeni do mrożenia.

2. Żywność trwała

3. Telefon dla seniora

Rodzina posiada tylko telefon domowy. Gdyby pan Sylwester miał komórkę, pani Danuta mogłaby bez strachu czasem jechać do sklepu.

Mamy jednak nadzieję, że dzięki zaangażowaniu całej społeczności obu szkół – nauczycieli, rodziców, uczniów, przyjaciół naszych szkół– uda się przygotować paczkę, w której zrealizujemy większość wskazanych przez Rodzinę potrzeb jak żywność trwała. środki czystości  czy odzież.

Już 1.12 w piątek w sekretariacie Naszej Szkoły stanie specjalnie oznaczona puszka, do której będzie można wrzucić swoją symboliczną „złotówkę”.

6.12 w Naszej Szkole odbędzie się Mikołajkowy Kiermasz Świąteczny dla Szlachetnej Paczki połączony z licytacją własnoręcznie wykonanych ozdób bożonarodzeniowych

 

Zwracamy się do Was wszystkich z gorącą prośbą o przyłączenie się do naszej akcji i wsparcie tej Rodziny w potrzebie.

 

Szczegóły u opiekunów Szkolnego Koła Wolontariatu.

 

Szlachetna Paczka 2023 w ZS3

Odnośniki