„Talenty Wyszkowa”

16 listopada 2018

Dwie uczennice Zespołu Szkół Nr 3 w Wyszkowie w tym roku otrzymały stypendium z programu „Talenty Wyszkowa”. Program „Talenty Wyszkowa” jest  realizowany przez Stowarzyszenie „Promenada” we współpracy z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Wyszkowie a dofinansowany przez Fundację im. Stefana Batorego w Warszawie. W tym roku dwie uczennice z klasy II LOI zostały laureatami tego programu. Celem Programu Stypendialnego jest pomoc stypendialna dla zdolnej, dobrze uczącej się młodzieży, znajdującej się w trudnej sytuacji materialnej. Stypendia mają charakter motywujący do osiągania wyższych wyników w nauce, rozwijania zainteresowań i pasji. Część osób, które były wspierane Programem Stypendialnym dostało się na dobre uczelnie na studia dzienne i zaoczne. Otrzymana stypendia przyczyniają się do lepszego rozwoju młodych ludzi i dalszego kontynuowania nauki, jak również do osiągania wyższych wyników w nauce .
Wszystkich stypendystów zaproszono do działań w Programie wolontarystycznym realizowanym przez tutejszy Ośrodek Pomocy Społecznej, aby dać z siebie coś dla drugiego człowieka.

Izabela Zbrzeźniak