„Tango” – spektakl Narodowego Teatru Edukacji

25 października 2023

25 października 2023 roku uczniowie ZS3 wzięli udział w wystawianym w Wyszkowskim Domu Kultury „Hutnik” spektaklu Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza pt. „Tango”.  W przedstawieniu uczestniczyli uczniowie trzech klas maturalnych 4LZ, 4LL oraz 5TE5 wraz ze swoimi nauczycielkami języka polskiego: Agatą Marciniak, Karoliną Mickiewicz oraz Agatą Zawadzką.

Spektakl, będący adaptacją dramatu Sławomira Mrożka, niezwykle barwnie przedstawił charaktery postaci. Mogliśmy obejrzeć parę zbuntowanych artystów – Eleonorę i Stomila, zdziecinniałą babcię Eugenię, brutalnego Edka czy poważnego Artura. Na scenie widzieliśmy sytuacje, których groteskowość wzbudzała wybuchy śmiechy na widowni. Siłowe próby przywrócenia tradycyjnych wartości przez Artura, absurdalność zachowań jego rodziców czy nieporadność wuja Eugeniusza zostały szczególnie wyeksponowane za sprawą wykonywanych przez aktorów gestów oraz mimiki twarzy.

Udział uczniów w występie Narodowego Teatru Edukacji był dobrą okazją do przypomnienia i utrwalenia stworzonej przez Sławomira Mrożka historii, ze względu na to, że dramat „Tango” jest lekturą obowiązkową. 

Uczniowie bardzo entuzjastycznie przyjęli spektakl, na którym byli. Szczególnie podobała im się żywiołowość aktorów oraz zdolność rozśmieszania widzów, co w teatrze, czyli występie na żywo przed publicznością, jest dużym osiągnięciem.

Karolina Mickiewicz

Odnośniki