Trzydniowa wycieczka na południe Polski

21 października 2022

W dniach 19-21 października br. uczniowie z klasy 4 TI  wraz z kilkuosobowymi grupami z klas 4 TE, 4 LZ, 4 LE oraz 3 LZ, 3 LE oraz opiekunami p. Agnieszką Kalinowską, p. Magdalena Kozon, p. Tomaszem Dąbrowskim oraz ks. Mateuszem Krajewskim brali udział w trzydniowej wycieczce. Pierwszego dnia uczniowie podziwiali piękno Ojcowskiego Parku Narodowego, po którym oprowadził ich przewodnik przedstawiając ciekawe informacje dotyczące tego miejsca. Uczniowie mieli okazję zobaczyć słynną Maczugę Herkulesa, Zamek na Pieskowej Skale, jak i Jaskinię Nietoperzy.

Kolejny dzień wyprawy to zwiedzanie Kopalni Soli w Wieliczce, gdzie z historią tego miejsca zapoznała ich pani przewodnik. Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali wielu ciekawych faktów związanych z tym miejscem. Po zwiedzeniu kopalni, tego samego dnia, uczniowie udali się do Krakowa, gdzie wraz z przewodnikiem zwiedzili takie miejsca jak: Wawel, Rynek Starego Miasta z Kościołem Mariackim, gdzie wysłuchali hejnału oraz Sukiennice. Uczniowie naszej szkoły odwiedzili również Wawelskiego Smoka.

Ostatni dzień wycieczki to Częstochowa. Na Jasnej Górze uczestnicy wycieczki dołączyli do pozostałych maturzystów Zespołu Szkół Nr 3, którzy dotarli na Jasną Górę. Maturzyści wspólnie uczestniczyli w Drodze Krzyżowej, Mszy Świętej oraz Apelu Jasnogórskim. Po wspólnej modlitwie uczniowie udali się w drogę powrotną.

 

                                                                                                                       Magdalena Kozon

Odnośniki