TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO

7 grudnia 2021

7 grudnia br. został rozegrany Indywidualny Turniej Tenisa Stołowego, miejscem rozgrywek była sala gimnastyczna naszej szkoły, przy ul. Jana Matejki 9.Turniej był skierowany do młodzieży naszej placówki.

Spotkanie rozpoczęło się  o godzinie 11.30 w kat. kobiet  i o 13.00 w kat. mężczyzn. Do rywalizacji stanęło blisko 50  zawodników .

Rozpoczęcie turnieju poprzedziło losowe rozstawienie zawodników, które zadecydowało także o kolejności rozgrywek w poszczególnych kategoriach.

 Uczestnicy turnieju mieli do dyspozycji 5 stołów, przy których rywalizowano systemem rozgrywek „do dwóch przegranych”, w opinii znawców najbardziej sprawiedliwym sposobie rozgrywania rywalizacji w tej dyscyplinie.

 W każdej z grup zawodników do końca toczyły się zacięte rozgrywki o zwycięstwo w turnieju, a emocje udzielały się nawet doświadczonym graczom.

Turniej przebiegał w zdrowej, sportowej atmosferze na wysokim poziomie technicznym. Podczas zawodów można było zaobserwować duże zaangażowanie zawodników – co bardzo cieszyło organizatorów – oraz prezentowaną przez nich postawę fair-play.

 

Wśród dziewcząt najlepsza okazała się zawodniczka Katarzyna Jeryng z kl.3LOZ, a w następnej kolejności:

IIm – Alicja Gawińska – 3LZ4

IIIm- Aleksandra Maciejczuk – 3LOZ

IVm – Paulina Denis  – 1LI

 

W kategorii chłopców zwyciężył Jakub Kamiński z kl. 4TI, a następnie:

IIm – Paweł  Sochaczewski – 4TE

IIIm- Piotr Szurawski  – 3 TI

IVm – Jakub Gołaszewski – 3TI

 

Dziękujemy wszystkim zawodnikom za uczestnictwo w turnieju, życzymy powodzenia na zawodach szczebla powiatowego w najbliższy wtorek i środę . Tym samym zapraszamy do brania udziału w kolejnych imprezach organizowanych przez nauczycieli wychowania fizycznego i mamy nadzieję na jeszcze większe zainteresowanie tego rodzaju wydarzeniami.

 

                                                                                           Zespół nauczycieli wychowania fizycznego

Odnośniki