Podsumowanie Tygodnia Młodego Ekonomisty i Młodego Księgowego

24 maja 2024

Tydzień Młodego Ekonomisty i Młodego Księgowego trwający w dniach 20-24 maja br. to wyjątkowe wydarzenie w kalendarzu naszej szkoły, które przyciągnęło uwagę uczniów zainteresowanych światem finansów i ekonomii. W tym roku inspirowała nas myśl Janusza Korczaka:

„Dlaczego nie mamy możliwie wcześniej nauczyć dziecka, czym jest pieniądz, wynagrodzenie za pracę, aby czuło wartość, złe i dobre strony posiadania?”

To było pięć dni pełnych inspirujących wykładów, spotkań z ekspertami, a także różnych aktywności, które miały na celu przybliżenie młodzieży zagadnień związanych z gospodarką, przedsiębiorczością i rynkami finansowymi. Dzięki Tygodniowi Ekonomisty/Księgowego uczniowie mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę teoretyczną, ale także zdobyć praktyczne umiejętności, które mogą okazać się bezcenne w ich przyszłej karierze zawodowej. W tym roku przygotowaliśmy wiele atrakcji m.in. ciekawostki ekonomiczne w różnych miejscach w szkole, prezentacje o tematyce ekonomicznej wyświetlane na korytarzach oraz wywiady z uczniami – Quiz Ekonomiczny.

Poniżej przypomnienie niektórych wydarzeń oraz wyniki konkursów!

Konkurs „Mody biznesowej

W dniu 21 maja odbył się Dzień Mody Biznesowej. Wielu uczniów przyłączyło się do wspólnej „zabawy” i ubrało się w konwencji biznesowych zasad dress code. W tym dniu został również przeprowadzony konkurs na najlepiej ubraną/ubranego bizneswoman/biznesmena. Organizator p. J. Świętoń

Ekonomiczny Maraton Wiedzy

Dnia 21 maja odbył się Maraton Wiedzy Ekonomicznej, w zabawie wzięło udział 15 zespołów. Był to rodzaj gry edukacyjnej podobnej do podchodów. Polegał ona na rywalizacji drużyn, które miały za zadanie przemieszczenie się w jak najkrótszym czasie, z punktu startowego, do punktu końcowego poprzez punkty pośrednie, które były umieszczone w na terenie szkoły i w budynku. Na każdym punkcie uczestnicy rozwiązywali zadanie związane z ekonomią i przedsiębiorczością.  Organizator p. D. Poleska

Konkurs wiedzy o rachunkowości

Konkurs wiedzy o rachunkowości odbył się 24 maja, który pozwolił uczniom możliwość sprawdzenia i pogłębienia swojej wiedzy z zakresu rachunkowości. W konkursie wzięło udział 17 uczniów. Organizator p. Renata Lalak

Warsztaty z rozliczania PIT

20 maja uczniowie klasy 4TR uczestniczyli w “Warsztatach z rozliczania PIT”, które były realizowane za pomocą programu “e-pity”, co pozwoliło uczniom utrwalić zdobytą wiedzę w praktyczny sposób. Organizator p. E. Szczerba

 Spotkanie z pracownikami Urzędu Miejskiego

23 maja klasy 2TR i 3TR spotkały się z pracownikami Urzędu Miejskiego. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się więcej o przepisach prawnych regulujących zakładanie i prowadzenie działalności gospodarczej. Organizator p. E. Szczerba

Spotkanie z dyrektorem Banku Spółdzielczego

24 maja klasa 1TR spotkała się z dyrektorem Oddziału Banku Spółdzielczego w Wyszkowie, Panem Marcinem Rytelewskim. Uczniowie poznali historię banku, strukturę organizacyjną oraz ofertę produktową. Organizator p. E. Szczerba

Warsztaty przygotowywania CV po angielsku

23 maja uczniowie klasy 2TR uczestniczyli w warsztatach przygotowywania CV po angielsku w formacie Europass. Warsztaty były skierowane do uczniów wyjeżdżających na praktyki zagraniczne, realizowane w ramach Programu Erasmus+. Organizator p. S. Ludwikowska

Spotkanie z absolwentem naszej szkoły

23 maja uczniowie klasy 2TR i 2LZ spotkali się z absolwentem naszej szkoły Erykiem Wachowiczem, który opowiedział o swojej karierze osiągnięcia stanowiska kontrolera finansowego RANKOMAT. Organizator p. S. Ludwikowska

Spotkanie z pracownikami banku PKO BP

24 maja klasa 1LEB uczestniczyła w spotkaniu z pracownikami banku PKO BP na temat: „Współpracy podmiotu gospodarczego z bankiem”. Młodzież dowiedziała się, że bank pomaga przedsiębiorcom na wielu płaszczyznach. Organizator p. K. Szymańska

Spotkanie z pracownikami Urzędu Skarbowego

Podczas spotkania 24 maja uczniowie klasy 2LEB mieli okazję zdobyć informacje o codziennej pracy urzędników skarbowych, a także o zasadach i procedurach obowiązujących w Urzędzie Skarbowym. Organizator p. K. Kownacka

Gry ekonomiczne

Dnia 20 maja klasa 4TE prowadziła rywalizację w grach planszowych o tematyce ekonomicznej. Organizator p. E. Pietrzykowska

 

Ekonomiczny Maraton Wiedzy – wyniki konkursu:

 • 1 miejsce
  • klasa 2LEA – zespół – Piotr Jusiński i Kacper Szajczyk
 • 2 miejsce
  • klasa 2TE – zespół – Jakub Morka i Bartosz Szajczyk
 • 3 miejsce
  • klasa 3TE – zespół – Weronika Kulik Tobiasz Szymański Paulina Grzymała

Konkurs Wiedzy o rachunkowości- wyniki konkursu:

 • 1 miejsce:
  • Kinga Boguszewska (klasa 2TR)
  • Jakub Gołasiewicz (klasa 4 TR)
 • 2 miejsce:
  • Piotr Jagielski (klasa 4TR)
 • 3 miejsce:
  • Wiktoria Aksamitowska (klasa 4TR)
  • Rozalia Kuchta (klasa 4TR)

Konkurs „Mody biznesowej”

W wyniku burzliwych obrad grona nauczycieli ekonomistów ustalono:

 • 1 miejsce – najlepiej ubrana bizneswoman to Paulina Cichowska z kl.2TR
  • wyróżnienie – Karolina Dziewulska z kl.3TE
 • 1 miejsce – najlepiej ubrany biznesmen to Maciej Kasiński 1TP
  • wyróżnienie – Karol Olbryś z kl. 1TE

Dodatkowo przyznano bon pieniężny na wspólne wyjście na lody, dla najbardziej zintegrowanej klasy – 1 TE. Tego dnia 100% uczniów tej klasy prezentowało się w eleganckim stylu biznesowym.

Serdecznie dziękuję wszystkim uczniom za udział i zaangażowanie. Gratuluję zwycięzcom i życzę dalszych sukcesów!

Dorota Poleska

Odnośniki