Tydzień Młodego Ekonomisty i Młodego Księgowego

20 maja 2024

Drodzy Uczniowie i Nauczyciele,

z radością informujemy, że w dniach 20-24 maja 2024 roku odbędzie się w Naszej szkole Tydzień Młodego Ekonomisty i Młodego Księgowego. W tym roku inspiruje nas motto Janusza Korczaka:

„Dlaczego nie mamy możliwie wcześniej nauczyć dziecka, czym jest pieniądz, wynagrodzenie za pracę, aby czuło wartość, złe i dobre strony posiadania?”

Przygotowaliśmy wiele fascynujących wydarzeń, które nie tylko wzbogacą Waszą wiedzę, ale również pokażą praktyczne zastosowania ekonomii i rachunkowości. Poniżej znajdziecie szczegółowy plan tygodnia z opisami poszczególnych atrakcji:

 

Poniedziałek, 20 maja

– Warsztaty rozliczania podatku PIT dla klasy 4TR

  Chcesz wiedzieć, jak prawidłowo wypełniać PIT? Uczniowie klasy 4TR dowiedzą się tego od specjalistów, którzy pokażą im krok po kroku, jak uniknąć błędów i oszczędzić na podatkach.

– Gry ekonomiczne dla klasy 4TE na 2, 3 i 8 godzinie lekcyjnej 

  Przenieś się do świata wirtualnej ekonomii i sprawdź swoje umiejętności strategiczne. Zabawa gwarantowana, a przy okazji zdobędziesz cenną wiedzę!

 

Wtorek, 21 maja

– Ekonomiczny Maraton Wiedzy – gra terenowa z udziałem przedstawicieli wszystkich klas 

  Gotowi na ekonomiczną przygodę? Wyruszcie na terenową grę, rozwiązując zagadki i zadania związane z finansami. To świetna okazja do nauki i rywalizacji!

– Moda biznesowa – Konkurs na najlepiej ubraną bizneswoman i ubranego biznesmena.

  Zademonstrujcie swoje umiejętności stylizacji i pokażcie, jak wygląda idealny strój biznesowy. Nagrody czekają dla klas, które najlepiej zinterpretują zasady dress code’u!

 

Środa, 22 maja

– Spotkanie z przedstawicielem banku „Współpraca podmiotu gospodarczego z bankiem” – sala B.2.3 o godzinie 11:30, klasa 1LEb 

  Zastanawialiście się, jak wygląda współpraca firmy z bankiem? Przedstawiciel banku podzieli się swoimi doświadczeniami i odpowie na Wasze pytania.

– Webinar z analitykiem finansowym Erykiem Wachowiczem– o godzinie 12:20 

  Posłuchajcie, co ma do powiedzenia analityk finansowy z wieloletnim doświadczeniem. Dowiedzcie się o najnowszych trendach rynkowych i prognozach finansowych.

 

Czwartek, 23 maja

– Wyjście klasy 2Leb do Urzędu Skarbowego, poznacie w jaki sposób pobierane są podatki i cła, które wpływają na budżet państwa.

– Konkurs wiedzy o rachunkowości dla klas 2TR, 3TR, 4TR 

  Przetestujcie swoją wiedzę z rachunkowości i pokażcie, kto jest najlepszy. Przygotowaliśmy zadania, które sprawdzą Wasze umiejętności.

– Warsztaty pisania CV – Europass – godz. 10:30-11:15 klasa 2TR 

  Klasa 2TR będzie miała okazję zobaczyć jak napisać CV, które zrobi wrażenie na pracodawcach. Warsztaty pokażą Wam, jak najlepiej zaprezentować swoje umiejętności i doświadczenie.

 

Piątek, 24 maja

– Wyjście do Banku Spółdzielczego o godzinie 11:30 dla klasy 1TR 

  Zobaczycie, jak wygląda praca w banku od kuchni. Poznacie pracowników, ich obowiązki i dowiecie się, jak banki wspierają lokalne społeczności.

 

Dodatkowe Atrakcje przez Cały Tydzień:

– Ciekawostki ekonomiczne rozmieszczone w różnych miejscach w szkole 

  Szukajcie ciekawostek ekonomicznych w zakamarkach szkoły i poszerzajcie swoją wiedzę na każdym kroku.

– Prezentacje o tematyce ekonomicznej wyświetlane na korytarzach szkoły 

  Zatrzymajcie się przy ekranach na korytarzach i obejrzyjcie prezentacje, które w prosty sposób wyjaśnią skomplikowane zagadnienia ekonomiczne.

– Plakaty promujące wydarzenie

  Podziwiajcie plakaty stworzone przez naszych uczniów, które promują Tydzień Ekonomisty i Księgowego. Każdy plakat to małe dzieło sztuki!

– Wywiady z uczniami – Quiz Ekonomiczny 

  Odpowiedzcie na pytania ekonomiczne na przerwie i weźcie udział w quizie, z którego powstanie filmik. Sprawdźcie swoją wiedzę i dowiedzcie się, co myślą na ten temat Wasi rówieśnicy.

 

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów i nauczycieli do aktywnego udziału w wydarzeniach. To wyjątkowa okazja, aby nauczyć się czegoś nowego i zrozumieć, jak ważna jest edukacja ekonomiczna od najmłodszych lat, zgodnie z mądrością Janusza Korczaka.

 

Do zobaczenia na Tygodniu  Młodego Ekonomisty i Księgowego!

Organizatorzy wydarzenia

Tydzień Młodego Ekonomisty i Młodego Księgowego

Odnośniki