Uczniowie Klasy III TI na Marszu Godności w Wyszkowie

15 maja 2024

W dniu 15 maja, uczniowie klasy III TI wzięli udział w wyjątkowym wydarzeniu – Marszu Godności, zorganizowanym przez Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną „Koło” w Wyszkowie. To niezwykłe przedsięwzięcie miało na celu zwiększenie świadomości społecznej na temat problemów i potrzeb osób niepełnosprawnych intelektualnie oraz promowanie integracji i akceptacji w lokalnej społeczności.

Nasi Uczniowie nieśli przygotowane wcześniej plakaty z hasłami wspierającymi osoby niepełnosprawne.

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Wyszkowie od lat działa na rzecz osób niepełnosprawnych, oferując im wsparcie w różnych aspektach życia. Organizacja regularnie prowadzi warsztaty terapeutyczne, zajęcia edukacyjne oraz różnorodne wydarzenia integracyjne, które mają na celu aktywizację i rozwój osób z niepełnosprawnościami.

Wydarzenie zakończyło się na Placu Miejskimi, gdzie na uczestników czekał poczęstunek i przemówienia  osób działających na rzecz osób z niepełnosprawnościami.

Udział w Marszu Godności był dla uczniów klasy III TI nie tylko ważnym doświadczeniem edukacyjnym, ale także wzbogaceniem duchowym. Pokazał, jak istotne jest wspieranie i zrozumienie dla osób z niepełnosprawnościami oraz jak wiele można zdziałać dzięki współpracy i wspólnym działaniom.

Serdeczne podziękowania kierujemy do Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Wyszkowie za zaproszenie oraz za organizację tak ważnego i inspirującego wydarzenia.

Uczestnicy Marszu

Odnośniki