Uczniowie Zespołu Szkół Nr 3 w Wyszkowie wzięli udział w uroczystości uczczenia 100-lecia zaślubin Polski z Morzem.

10 lutego 2020

Uczniowie Zespołu Szkół Nr 3 w Wyszkowie wzięli udział w uroczystości uczczenia 100-lecia zaślubin Polski z Morzem. Była to kontynuacja uroczystości, które odbyły się 10.02.2020 w Pucku – 100-lecia zaślubin Pucka z Morzem. Następne odbędą się 18.03.2020 w Kołobrzegu.

W Pucku odbyły się historyczne zaślubiny Polski z Morzem dla upamiętnienia chwili, gdy 10.02.1920 generał Józef Haller wrzucił do morza platynowy pierścień. Było to wydarzenie o randze historycznej – swoiste postawienie słupa granicznego na brzegu Bałtyku, wskazanie intencji mocnego wsparcia odradzającego się państwa Polskiego. Warto przypominać takie wydarzenia, które stanowią o Polakach.

W Wyszkowie uroczystości rozpoczęły się od złożenia kwiatów pod pomnikiem Ludziom Morza. Następnie w Ośrodku Kultury „Hutnik” podsumowano rejs „Od Tatr do Bałtyku” oraz wystąpiła  Orkiestra Koncertowa Reprezentacyjnego Zespołu Wojska Polskiego Polskiego. Uroczystość przygotował Wyszkowski Oddział Ligi Morskiej i Rzecznej.

Gratulujemy osiągnięć.

Izabela Zbrzeźniak

Odnośniki