Uczniowie Zespołu Szkół Nr3 na 10. Forum Rozwoju Mazowsza w Warszawie

17 października 2019

  Mija dziesięć lat od chwili, gdy Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych po raz  pierwszy przystąpiła do organizacji wydarzenia „ Forum Rozwoju Mazowsza”. Główną ideą Forum Rozwoju Mazowsza jest promocja regionu i wdrażanych w nim innowacyjnych rozwiązań, ze szczególnym uwzględnieniem projektów współfinansowanych z funduszy europejskich. Dwudniowe wydarzenie skupia uczestników z obszaru biznesu, nauki, administracji, szkolnictwa, a także organizacji pozarządowych, którzy podczas debat, prezentacji dobrych praktyk, innowacji technologicznych, czy inspirujących rozwiązań edukacyjnych i prospołecznych mają szansę zaprezentować swój wkład w rozwój Mazowsza. Sympatycy Forum mogą uczestniczyć w działaniach zarówno bezpośrednio jak i śledzić je w czasie rzeczywistym w Internecie. Podczas Forum Rozwoju Mazowsza chcemy pokazać spektrum zmian, jakie dokonały się na Mazowszu dzięki wsparciu funduszy europejskich w ostatnim dziesięcioleciu. Do prezentacji dokonań i pomocy w organizacji  tego wyjątkowego wydarzenia zostały zaproszone samorządy, uczelnie, ośrodki naukowe, przedsiębiorcy oraz organizacje pozarządowe.  Forum odbywa się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego oraz Komisji Europejskiej.”

Uczniowie Zespołu Szkół Nr 3 uczestniczyli w tym wyjątkowym jubileuszowym wydarzeniu. Odbyło się ono w dn. 16-17 października bieżącego roku na terenie Centrum Konferencyjnego Msmermaid

w Warszawie.  W pierwszym dniu młodzież przeprowadziła warsztaty- „Wirtualne zakładanie firmy”. Uczestnicy mogli zdobyć umiejętności wirtualnego zakładania działalności gospodarczej, mieli możliwość zapoznania się z odpowiednią i niezbędną dokumentacją, wykonując czynności rejestracji krok po kroku. Materiały pokazowe zgromadziła Pani Renata Lalak, zajęła się też przygotowaniem merytorycznym uczniów z kl.3 Technikum Ekonomicznego: Mateusza Szczepanika, Mateusza Wiśniewskiego, Roksany Jeż, Dominiki Wójcik, Karoliny Kowalskiej.

W drugim dniu uczniowie kl. 3 TI  Karol Zdziarstek, Jakub Świercz, Piotr Wojtaszek, Michał Wójcik, Dariusz Żurawski przeprowadzili warsztaty- „Składanie komputera z podzespołów”. Celem pokazu było zdobycie umiejętności praktycznego montażu komputera z poszczególnych elementów. Do wykonania tego zadania przygotował uczniów Pan Karol Łapiński.

Pani Grażyna Witkowska i pani Elwira Sawicz- Bakuła sprawowały opiekę nad młodzieżą podczas trwania forum.

Uczestnicy  Forum Rozwoju Mazowsza mogli wziąć udział w debatach

i prezentacjach na dwóch scenach, warsztatach, konsultacjach, spotkaniach z ekspertami w przestrzeni wystawienniczej. Mieli możliwość poznania najnowszych dokonań innowacyjnych twórców ( prezentacja wynalazków, prototypów), wzięcia udziału w grze strategicznej z udziałem Partnerów 10. Forum Rozwoju Mazowsza, konkursach z nagrodami. Hasłami  przewodnimi tegorocznego Forum były: Postęp, Człowiek, Region, Natura.

Wybrane tematy konferencji:

1. Ewolucja czy rewolucja w rozwoju Mazowsza?

2. Innowacja jest Kobietą.

3. Gramy w zielone- Mazowsze dla Klimatu

4. Edukacja inspirująca rozwój.

5. Pokonać niepokonane- Nowe standardy w medycynie i opiece nad pacjentami.

6. W labiryncie promocji- trendy marketingowe vs. rzeczywistość.

7. Inwestycje w mury czy twórczość artystyczną? Unijne wsparcie oczami artystów.

Forum Rozwoju Mazowsza to czas na dyskusje, wymianę doświadczeń, na prezentacje osiągnięć…

E. Sawicz- Bakuła

Odnośniki