Uczniowie ZS nr 3 na przedstawieniu teatru The Bear Educational Theatre

18 lutego 2015

18. lutego 2015 uczniowie ośmiu klas Zespołu Szkół Nr 3 im. Jana Kochanowskiego w Wyszkowie wzięli udział w interaktywnym  przedstawieniu, przygotowanym przez The Bear Educational Theatre. Dzięki uprzejmości dyrektora, pana Mariusza Kowalskiego, przedstawienie odbyło się na deskach sceny Domu Kultury „Hutnik”.

The Bear Educational Theatre to innowacyjny projekt teatralny: zatrudnia profesjonalnych nauczycieli/aktorów, którzy odwiedzają szkoły, wystawiając interaktywne przedstawienia po angielsku. Prezentowane inscenizacje są autorskie, inspirowane wieloletnim doświadczeniem w nauczaniu języka obcego. Dodatkowo, są niepowtarzalną okazją do spotkania i rozmowy z native speakerami. Atutem tego wydarzenia jest fakt, iż The Bear Educational Theatre wystąpił w Wyszkowie po raz pierwszy, w odpowiedzi na zaproszenie nauczyciela języka angielskiego, pana Kamila Gurbały.

Uczniowie wzięli czynny udział w rozkwicie wydarzeń przedstawienia pt. „The Detectives”. W rolę kelnerki wcieliła się Olga Ostrowska z 3LOL a pozostali widzowie bacznie śledzili rozwój akcji. W końcowej części przedstawienia aktorzy wyszli do publiczności i konwersując z nimi po angielsku, uzyskali odpowiedzi na wszystkie zadane im pytania. Zagadka morderstwa została rozwiązana a aktorzy zostali uhonorowani gradem oklasków i podziękowań ze strony widowni. Reakcja widzów pokazała, że tego typu wydarzenia są potrzebne uczniom a wykonawcy wyrazili chęć ponownego wystąpienia dla społeczności szkolnej.

Pragnę serdecznie podziękować panu Mariuszowi Kowalskiemu, dyrektorowi WOK „Hutnik” za udostępnienie sali widowiskowej, obsłudze technicznej WOK „Hutnik” za pomoc w realizacji przedstawienia oraz publiczności za czynny udział w wydarzeniu.

 

 

 Kamil Gurbała

Odnośniki