Uczniowie ZS Nr 3 na scenie Domu Kultury w Wyszkowie

17 listopada 2018

W sobotni wieczór 17.11.2018 roku grupa uczniów ZS3 wzięła udział w przedstawieniu w WOK „Hutnik” dedykowanym rocznicy 100-lecia Niepodległości, towarzysząc Zespołowi „Wyszkowiacy”. Aleksandra Gregorek i Jakub Grodzicki prowadzili uroczystość i deklamowali wiersze. Uczennice klasy 2LOI (Sylwia Grzegorczyk, Magdalena Witkowska oraz Aleksandra Zawadzka) zaprezentowały  na scenie utwory wokalne, przygotowane wcześniej na szkolne uroczystości jubileuszowe.  

Uczennice wykonały popularne utwory z różnych epok minionego stulecia – od lat 30. z repertuaru Hanki Ordonówny „Miłość ci wszystko wybaczy”, przez klimat lat 60. XX wieku w przebojach „Czerwonych gitar”. Występ zakończyła nostalgiczna piosenka  „Kolorowe jarmarki” śpiewana przez różnych wykonawców w latach 70. i 80. XX wieku.

W wykonaniu uczniów obecni mogli usłyszeć fragmenty tekstów z twórczości: Juliusza Słowackiego (który był ulubionym poetą twórcy odrodzonej Rzeczypospolitej – Józefa Piłsudskiego) oraz patrona szkoły – Jana Kochanowskiego. Ponadto zebrani w WOK mogli obejrzeć fragmenty prezentacji nt. hymnu, godła i barw narodowych.

AMM

Odnośniki