235 lat temu Sejm Wielki uchwalił Konstytucję 3 Maja, pierwszą w Europie a drugą na świecie.
Gminne obchody 235. rocznicy uchwalenia konstytucji majowej odbyły się w niedzielę przy Sanktuarium św. Idziego w Wyszkowie.
Uroczystości rozpoczęły się od wprowadzenia licznie przybyłych pocztów sztandarowych, po czym odbyła się uroczysta msza św. w intencji Ojczyzny, którą odprawił ksiądz kanonik dr Zdzisław Golan. Po mszy na skwerze Jana Pawła II odbył się program historyczno-artystyczny.
W tegorocznych majowych uroczystościach poczet Zespołu Szkół nr 3 reprezentowali uczniowie w składzie: Hubert Sobczak 3TR, Aleksander Kurzaj 3TP, Gabriela Pietruszka 1LZ, Aleksandra Trętowska 1LZ, Blanka Czuper 1LL, Julia Prus 1LL pod opieką p. Justyny Zawieruchy.
W. Kosińska



















