Uczniowie ZS3 obejrzeli film „Bogowie”

25 listopada 2014

Bogowie                     

Uczniowie po obejrzeniu filmu „ Bogowie” wyrazili swoje opinie, oto kilka z nich:

 

„ Byłam na tym filmie z moją klasą. I uwierzcie jest świetny i wzruszający. Spodziewałam się, że będzie po prostu „ dobry”, okazało się inaczej. Plusem tego filmu jest zdecydowanie rola Tomasza Kota, zagrał rewelacyjnie, był taki autentyczny i perfekcyjny…”

 

„ Naprawdę nie mam żadnych zastrzeżeń. Film prawdziwy z dużą dawką humoru, optymizmu, z drugiej jednak strony wzruszający i w niektórych momentach pojawiła się łezka w oku…”

 

„ Tomasz Kot mógł się wreszcie wykazać swoim talentem aktorskim…”

„ Udało się fajnie pokazać klimat z okresu PRL-u, benzyna na kartki, szara rzeczywistość, w której to rzeczywistości walczył o swojego pacjenta Z. Religa- rewelacyjna kreacja aktorska Tomasza Kota…”

 

„ Na pewno będę do niego wracał, film wywołuje różne emocje: wzrusza, uspokaja, denerwuje, ale i bawi, z dystansem podchodzi się do ukazanej rzeczywistości…”

 

Film „ Bogowie”, w reżyserii Łukasza Palkowskiego to pasjonująca opowieść  o młodym Zbigniewie Relidze, który w latach osiemdziesiątych dokonał pierwszego w Polsce przeszczepu serca. Przełamał on moralne, kulturowe tabu. Film to zajmująca opowieść o buntowniku, człowieku zdeterminowanym, który walczy z przeciwnościami życia- z systemem PRL-u, aby osiągnąć swój cel. Programowi przeszczepów serca Z. Religa podporządkował swoje życie i zapłacił za to wysoką cenę, kłopoty z alkoholem, rozstanie z rodziną, to tylko część problemów, z którymi borykał się ten niezwykły lekarz.

 

 Film obejrzeli uczniowie klas I LOS, ITE, III LEB, II TI.

 Wyjście zorganizowała p. Elwira Sawicz- Bakuła.

 

 

 

Odnośniki