Udział uczniów ZS3 w konkursie ortograficznym „O Pióro Kopernika”

27 kwietnia 2023

27 kwietnia 2023 roku odbył się II powiatowy konkurs ortograficzny „O Pióro Kopernika” zorganizowany przez Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej „Kopernik”. Honorowy patronat nad konkursem objęli dziekan wydziału humanistycznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, dr hab. Violetta Wróblewska oraz starosta wyszkowski Wojciech Kozon. 

Uczestników konkursu powitała pani  Monika Kluczek – dyrektor CEZiU, powodzenia życzyła uczniom także autorka konkursowych dyktand – pani Małgorzata Gębka-Wolak, prof. Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. W zmaganiach „O Pióro Kopernika” wzięli udział zarówno uczniowie szkół średnich, jak i szkół podstawowych. W czasie, gdy prace konkursowe były sprawdzane przez komisję konkursową, uczniowie wzięli udział w warsztatach teatralnych prowadzonych przez aktora Teatru Rampa, pana Grzegorza Mrówczyńskiego. Warsztaty zostały bardzo pozytywne odebrane przez uczniów, którzy mieli szansę dowiedzieć się, jak wygląda przygotowanie do wystawienia sztuki oraz jakie wymagania stawiane są przed aktorami.

W konkursie „O Pióro Kopernika” ZS3 reprezentowali: Oliwia Dzięcioł klasa 1LL, Maja Falba klasa 3LL oraz Paweł Zdunek klasa 4TI5. Uczniowie godnie reprezentowali ZS3, mimo że tym razem nie udało się zdobyć miejsca na podium, zmierzyli się z niełatwym tekstem dyktanda. Wszyscy uczestnicy konkursu  otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki za udział w ortograficznych zmaganiach.

Reprezentantom ZS3 dziękujemy za zaangażowanie oraz życzymy powodzenia w kolejnych konkursach!

 

Karolina Mickiewicz

Udział uczniów ZS3 w konkursie ortograficznym „O Pióro Kopernika”

Odnośniki