Uroczysta msza w Sanktuarium św. Idziego z udziałem pocztu sztandarowego ZS3

11 listopada 2023

11 listopada 2023 roku w sanktuarium św. Idziego w Wyszkowie odbyła się uroczysta msza święta pod przewodnictwem ks. bp. Tadeusza Bronakowskiego w intencji Ojczyzny z okazji 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Wśród licznie zgromadzonych na mszy pocztów sztandarowych, Zespół Szkół Nr 3 im. Jana Kochanowskiego reprezentowani uczniowie klasy 1LEb – Oskar Nerwiński, Paulina Rogulska i Kinga Skwara oraz uczennice klasy 2LL – Aleksandra Czupryniak, Oliwia Dzięcioł i Zofia Rogulska pod opieką nauczycieli ZS3: pani Karoliny Mickiewicz oraz pani Wioletty Kosińskiej. Na ceremonii obecny był także wicedyrektor ZS3 – pan Krzysztof Ostrowski i kierownik szkolenia praktycznego ZS3 – pani Grażyna Witkowska.

Po mszy świętej odbyły się dalsze uroczystości zorganizowane przez Związek Piłsudczyków RP Okręg Nadbużański w Wyszkowie. W pobliżu starej plebanii, po odśpiewaniu hymnu państwowego, nastąpiło odsłonięcie dwóch głazów w Alei Pamięci i spiżowego Dzwonu Wolności i Niepodległości – symbolu bohaterskich działań i ofiar podejmowanych przez mieszkańców powiatu wyszkowskiego w walce o niepodległość. Dzwon symbolizuje dumę z lokalnych tradycji i historii.

Wioletta Kosińska

Karolina Mickiewicz

Odnośniki