Uroczyste pożegnanie absolwentów 2016

29 kwietnia 2016

Ostatni piątek kwietnia jest tradycyjnie ostatnim dniem w edukacji szkolnej uczniów klas maturalnych. Uroczystość podsumowująca pracę  i osiągnięcia uczniów ZS3 w Wyszkowie, w tym roku wyjątkowo z udziałem całej społeczności szkolnej, odbyła się w hali sportowo-widowiskowej w dn. 29 kwietnia 2016. Wyróżniono dużą grupę absolwentów m.in. za osiągnięcia w nauce. Na koniec zebrani mogli przypomnieć sobie wydarzenia związane z 1050. rocznicą chrztu Polski.

Część oficjalną uroczystości poprowadził p. Jerzy Sasin. W asyście sztandaru szkolnego odśpiewano hymn państwowy. W przemówieniu pani dyrektor Elżbiety Michalik znalazły się zarówno podsumowania wyników w nauce, jak i ciepłe słowa skierowane do tegorocznych maturzystów. Uczniowie ze średnią min. 4,5 otrzymali nagrody książkowe. Wyróżniono również uczniów za osiągnięcia sportowe (głównie z klasy 3LOS – najlepsi sportowcy otrzymali okolicznościowe statuetki) oraz za aktywność i pracę artystyczną na terenie szkoły (kuźnia talentów, koło młodych twórców, gazetka szkolna „Echo trójki”).

W trakcie uroczystości poczet sztandarowy złożony z maturzystów, przekazał najważniejszy symbol szkoły ręce pocztu, reprezentującego uczniów klas młodszych. Do zgromadzonych skierowali słowa zarówno przedstawiciele rodziców (p. Agata Piwowarska), jak i uczniów oraz ks. Andrzej Czyżewski, który udzielił błogosławieństwa na czas matur.

Zgodnie z tradycją szkoły przedstawiciele 6 klas kończących naukę (osoby z najwyższymi wynikami w nauce) dokonali wpisu w „złotej księdze absolwentów”. W bieżącym roku zaszczyt ten spotkał: Błażeja Mroza (klasa 3LOI), Mateusza Sitka (3LOE), Angelikę Stankiewicz (3LOL), Sylwię Stalmach (3LOS), Ewelinę Zagumną (4TE) i Daniela Deptułę (4TI).

W czasie spotkania rodzice i uczniowie wręczyli zebranym nauczycielom kwiaty lub słodkości, jako wyraz podziękowania. Po krótkim programie nawiązującym do obchodzonej w bieżącym roku 1050. rocznicy chrztu Polski, zebrani skierowali się na spotkania z wychowawcami, którzy wręczyli upragnione świadectwa ukończenia szkoły (nb. w tym roku świadectwa technikum po raz pierwszy wg nowej formuły). Opiekunami klas maturalnych w bieżącym roku byli: Mariola Mórawska (3LOE), Lidia Błachnio (3LOI), Izabela Zbrzeźniak (3LOL), Tomasz Dąbrowski (3LOS), Aneta Augustynik (4TE) i Michał Łobacz (4TI).

Następne spotkanie – już 4 maja na egzaminie maturalnym z języka polskiego. A ostatnie – 5 lipca br., gdy absolwenci szkoły otrzymają świadectwa maturalne.

 

ZS3 Wyszków, klasy maturalne – NAGRODZENI I WYRÓŻNIENI w dn. 29.04.2016:

„złota dziesiątka” – uczniowie z najwyższą średnia ocen:

śr. oc.

klasa

1

Mróz Błażej

5,17

3LOI

2

Sitek Mateusz

5

3LOE

3

Król Żaneta

4,9

3LOE

4

Stankiewicz Angelika

4,89

3LOL

5

Bartosiewicz Joanna

4,78

3LOL

6

Dąbrowska Klaudia

4,7

3LOE

7

Deptuła Daniel

4,63

4TI

8

Zając Aleksandra

4,61

3LOL

9

Piorowska Julita

4,6

4TI

10

Karp Piotr

4,57

4TI

 

 

Nagrody książkowe za średnią ocen min. 4,5:

klasa
Deptuła Daniel 4TI
Piorowska Julita 4TI
Karp Piotr 4TI
Zagumna Ewelina 4TE
Stankiewicz Angelika 3LOL
Bartosiewicz Joanna 3LOL
Zając Aleksandra 3LOL
Mróz Błażej 3LOI
Włodarczyk Piotr 3LOI
Stalmach Sylwia 3LOS
Sitek Mateusz 3LOE
Król Żaneta 3LOE
Dąbrowska Klaudia 3LOE
Rojek Joanna 3LOE
Modzelan Klaudia 3LOE

 

Statuetki za osiągnięcia sportowe:

klasa

dyscyplina sportu
1. Abramczyk Ewa 3LOS Piłka siatkowa, piłka ręczna
2. Wasilewska Milena 3LOS Piłka ręczna, piłka nożna
3. Słowikowska Klaudia 3LOS Piłka siatkowa
4. Modzelan Maryla 3LOS Piłka ręczna, piłka nożna
5. Orłowska Karolina 3LOS Piłka ręczna, piłka nożna, LA
6. Karłowicz Jakub 3LOS Piłka siatkowa
7. Gołaś Mateusz 3LOS Piłka siatkowa
8. Jabłoński Mateusz 3LOS Piłka siatkowa
9. Koczara Dawid 3LOS Piłka ręczna, piłka nożna
10. Zwoliński Dawid 3LOS Piłka ręczna, piłka koszykowa
11. Kucharczyk Mateusz 3LOI Piłka siatkowa
12. Szczesny Bartosz 3LOS Piłka siatkowa, piłka nożna

 

 

 

 

 

AMM

 

 

 

 

 

Odnośniki