Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

4 września 2023

W tym roku wyjątkowo, bo 4 września o godzinie 9.00 zabrzmiał w naszej szkole pierwszy dzwonek, którego dźwięk zapoczątkował nowy rok szkolny. Tę uroczystość, która rozpoczęła się od wprowadzenia Sztandaru Zespołu Szkół Nr 3 im. Jana Kochanowskiego w oraz odśpiewania hymnu państwowego, poprowadziła Wicedyrektor – Pani Elwira Sawicz – Bakuła.
Po hymnie Pani Dyrektor powitała: Dyrektora Zespołu Szkół Nr 3 im. Jana Kochanowskiego w Wyszkowie – Pana Adama Mickiewicza, Wicedyrektorów, nauczycieli, pracowników szkoły, przewodniczącą Rady Rodziców – Panią Hannę Pochmarę, zaproszonych gości – Dyrektor CKU – Panią Anetę Pękul, Wicedyrektor CKU – Panią Aleksandrę Deptę. Szczególnie serdecznie przywitała uczniów, bez których nie byłoby szkoły.
Następnie głos zabrał Pan Dyrektor – Adam Mickiewicz. Na wstępie swojej wypowiedzi podziękował uczniom klas pierwszych za wybór naszej placówki. Jednocześnie przypomniał, że ten rok szkolny jest wyjątkowy pod względem rekrutacji. W związku z dużą liczbą chętnych, utworzone zostało osiem pełnych oddziałów – trzy technikum i pięć liceum. Nadmienił, że mamy rekordową liczbę uczniów – 960. Wspomniał, że będą oni uczyć się w rozbudowanym i wyremontowanym budynku, za co podziękował dyrektor CKU Pani Anecie Pękul.
Pan Dyrektor przypomniał także młodzieży o obowiązujących zasadach , zarówno podczas lekcji jak i przerw.
W dalszej części uroczystości głos zabrała Aleksandra Łobacz – uczennica klasy II LI, która wystąpiła w podwójnej roli. Najpierw jako zwyciężczyni organizowanego w naszej szkole konkursu krasomówczego. Ola przeczytała swoje przemówienie konkursowe, w którym podzieliła się refleksjami dotyczącymi przemijania oraz tego, co w życiu cenne.
Jako Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego życzyła wszystkim uczniom owocnej pracy w nowym roku szkolnym. Zapewniła także pierwszoklasistów, o chęci pomocy starszych kolegów i koleżanek.
Nie zabrakło także wystąpienia przewodniczącej Rady Rodziców – Pani Hanny Pochmary. Życzyła ona uczniom i nauczycielom wszystkiego dobrego w nowym roku szkolnym. Zapewniła także, że wszyscy mogą liczyć na pomoc rodziców.
Po jej przemówieniu głos zabrał ksiądz Mateusz Krajewski, który udzielił błogosławieństwa społeczności szkolnej.
Kolejnym punktem uroczystości było ślubowanie na sztandar szkoły uczniów klas pierwszych. Przedstawiciele pierwszaków po odczytaniu przez panią Agatę Marciniak tekstu ślubowania, uroczyście wypowiedzieli słowo ślubujemy.
Ostatnim punktem uroczystości było wręczenie statuetek dla najlepszych maturzystów.
Najlepsi maturzyści w roku szkolnym 2022/2023 to:
Kinga Ostrowska [kl. 4LI] – w LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCYM
Patryk Laska [kl. 4TE] – w TECHNIKUM

Najlepsi w pozostałych klasach:
Jakub Perzyna – kl. IV TI
Gabriela Rozenek – kl. IV LL [ i j. polski PR]
Maria Kucharczyk – kl. IV LZ
Natalia Piasecka i Dominika Krzyżewska – kl. IV LE

Uczniowie z najlepszymi wynikami z przedmiotów rozszerzonych w LO:
j. angielski – Igor Grodzki kl. IV LI
matematyka – Miłosz Malinowski kl. IV LI
j. polski – Matylda Pilarczyk kl. IV LL
chemia i biologia – Dominik Salwin kl. IV LZ
geografia i j. rosyjski – Oliwia Lipska kl. IV LL
j. niemiecki – Julia Marciniak kl. IV LL

w Technikum
j. angielski – Jakub Bralewski kl. IV TE
j. polski – Dawid Zaręba kl. IV TI
informatyka – Michał Wojda kl. IV TI


Agata Marciniak

Kliknij tutaj, aby zobaczyć więcej zdjeć

 

 

Odnośniki