Uroczyste zakończenie  roku szkolnego 2021/2022 w klasach maturalnych

29 kwietnia 2022

29 kwietnia 2022    uroczystość zakończenia  nauki klas maturalnych  w ZS3  poprowadziła  wicedyrektor szkoły Elwira  Sawicz – Bakuła w auli Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica.  Po przywitaniu zebranych, przedstawieniu planu spotkania,  wprowadzono sztandar Zespołu Szkół Nr 3 im. Jana Kochanowskiego w Wyszkowie w asyście  Zuzanny Skoczeń, Kingi Pieńkos, Aleksandry Godleś, Julity Rełek, Aleksandra Kasjaniuka i Kajetana Michalika, a następnie    odśpiewano wspólnie hymn państwowy.

       Kolejny głos należał już do  dyrektora  szkoły pana  Adama Mickiewicza. W swoim przemówieniu skierowanym do młodzieży  zauważył , że tegoroczne  zakończenie roku ma charakter wyjątkowy pod wieloma względami :  mury szkoły opuszczają po raz ostatni  klasy licealne  po gimnazjum,  nauka młodzieży przebiegała w trudnej sytuacji rozbudowy placówki, pandemii  oraz wojny w Ukrainie. Pan dyrektor podziękował wszystkim uczniom  i pracownikom szkoły za wyrozumiałość w tej  trudnej dla wszystkich sytuacji. Życzył absolwentom spełnienia planów życiowych, sukcesów na maturze, zachowania  ludzkiej wrażliwości.

       Następnie pani  dyr. Sawicz – Bakuła poprosiła  o wsparcie duchowe młodzieży ks. Mateusza Krajewskiego. Przewodnicząca samorządu szkolnego – Kinga Gałązka podziękowała nauczycielom w imieniu klas maturalnych, pożegnała również starszych kolegów  w imieniu  klas młodszych.

       Dalsza część uroczystości poświęcona była już  wręczaniu  nagród i wyróżnień za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie. Wychowawcy poszczególnych klas  maturalnych, w towarzystwie  dyrekcji szkoły,  rozdawali pamiątkowe dyplomy i  nagrody książkowe.

      Jako pierwsza nagrodziła swoich uczniów wychowawczyni klasy III LOL  p. A. Wydryszek:  

Banaszek Julia, Mróz Nikola, Szabłowska Gabriela, Uchal Weronika, Szymanik Magda, Zasłona Natalia, Zalewska Julia, Załuska Weronika, Nasiadko Emilia, Szymańska Natalia, Sioma Małgorzata.

 

Jako druga wręczyła nagrody swoim podopiecznym  p. Grażyna Witkowska – wychowawczyni  klasy III LOI: Oskar Kuchta, Kamila Klaudia Dzierbun.

 

 

Następnie  p. Kamil Gurbała  wyróźnił  uczniów klasy III LOE:  Szczubełek Patrycja, Postek Judyta, Rytelewska Aleksandra, Iwańska Wiktoria, Jachimska Patrycja, Fydrych Anna, Kaczyńska Julia, Mejer Piotr.

 

 

Pan Piotr Nida – wychowawca     klasy III LOZ  wręczył  nagrody swoim wychowankomSzerzeń Klaudia, Błoński Łukasz, Muszyńska Weronika, Wójcik Wiktoria.

 

 

 Wychowawczyni klasy IV TE  p. Agata Zawadzka  nagrodziła następujących uczniów: Szabelska Klaudia, Zalewska Marta, Wróbel Marek, Apelski Wiktor, Orłowska Zofia.

 

 

Wystąpienia wychowawców zakończył p. Mateusz Gąsiewski, który  wyróżnił uczniów klasy IV TI: Zając Mikołaj Adam, Sobotka Piotr, Krajewski Krystian.

 

 

     W kolejnej  części uroczystości  p.  E. Sawicz – Bakuła   zaproponowała wyróżnienie uczniów technikum za   najwyższe  wyniki z egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie. Nagrody wręczyła pani p. Grażyna Witkowska  – kierownik szkolenia praktycznego. Oto lista wyróżnionych:

 

 1. Wiktor Apelski w zawodzie technik ekonomista
 2. Klaudia Kępka w zawodzie technik informatyk
 3. Jakub Zalewski w zawodzie technik informatyk

 

   Nie zapomniano również o dużej grupie utalentowanej sportowo młodzieży klas maturalnych,   pamiątkowe statuetki   trafiły  do  najlepszym sportowców w różnych dziedzinach:

 

 1. Jeryng Katarzyna 3LOZ- p. nożna
 2. Oniszk Joanna 3LOE p. nożna
 3. Lęg Julia 3LOL p. nożna
 4. Pieńczuk Milena 3LOL p. nożna
 5. Julia Grono 3LOZ P. Siatkowa
 6. Maciejczuk Aleksandra 3LOZ P.S.
 7. Wójcik Wiktoria 3LOZ P. Siatkowa
 8. Olbryś Klaudia 3LOZ P. Siatkowa
 9. Skoczeń Krystian 4TI biegi
 10. Wróbel Marek 4TE biegi
 11. Kamiński Jakub 4TI tenis stołowy
 12. Sejbuk Jakub 3LOL  piłka nożna
 13. Ochędowski Jakub 4TI piłka nożna
 14. Sieńkowski Jakub 4TE piłka nożna
 15. Sochaczewski Paweł 4TE P. Ręczna
 16. Szabelska Klaudia 4Te P. Ręczna
 17. Nasiadko Emilia 3LOL P. Nożna
 18. Kowalska Julia 3 LOZ P. Koszykowa
 19. Nasiadka Patrycja 3 LOZ P. Koszykowa
 20. Król Klaudia 3LOL  Pływanie

 

      Tradycyjnie doceniono  również  maturzystów – współpracowników gazetki szkolnej „Echo Trójki”. Pani Agata Zawadzka – opiekun  podziękowała szczególnie utalentowanej młodzieży naszej szkoły za chęć dzielenia się z całą społecznością szkolną na łamach gazetki swoimi talentami literackimi , pasjami psychologicznymi, muzycznymi., artystycznymi, publicystycznymi. Książkami zostali obdarowani :

 

 1. Julia Banaszek – ucz. kl. III LOL
 2. Wojciech Gierek – ucz. kl. III LOL
 3. Małgorzata Sioma- ucz. kl. III LOL
 4. Roksana Sówka – ucz. kl. III LOL
 5. Magda Szymanik – ucz. kl. III LOL
 6. Kajetan Michalik – ucz. kl. III LOL.

 

     Wyjątkową częścią uroczystości zakończenia nauki klas maturalnych od lat jest również wpis do  Złotej  Księgi Absolwentów  ZS3, którego dokonują najlepsi uczniowie z każdej maturalnej klasy. W tym roku szkolnym pamiątkowe cytaty –   swoje życiowe motta umieścili:.

 

 1. Julia Banaszek – ucz .kl. III LOL
 2. Oskar Kuchta – ucz. kl. III LOI
 3. Patrycja Szczubełek – ucz. kl. III LOE
 4. Klaudia Szerzeń – ucz. kl. III LOZ
 5. Klaudia Szabelska – ucz. kl. IV TE
 6. Mikołaj Adam Zając – ucz. kl. IV TI .

       Oprócz  uroczystego odczytania wpisów ze  Złotej Księgi Absolwentów wręczono również  Złote Pióra ZS3. Taki prezent otrzymuje uczeń/uczennica, który/ która osiągnęła najwyższą średnią w liceum i technikum. Złote Pióra ZS3  2022 ,wraz z dyplomem,   z  rąk dyrektora szkoły Adama Mickiewicza otrzymali :  Julia Banaszek z kl. III LOL  i  Klaudia Szabelska z klasy IV TE.

      Zbliżając   się do końca części oficjalnej uroczystości p. E. Sawicz- Bakuła  podziękowała                                  p. A. Mickiewiczowi i  zacytowała fragment wpisu z listu gratulacyjnego:        

za wszystkie inicjatywy podejmowane na terenie szkoły, za konsekwentne działanie i realizowanie szkolnych zamierzeń, za młodzieńczą życiową mądrość, która niejednokrotnie zaskakiwała.

Wszystkie podejmowane inicjatywy przyczyniły się do  rozsławiania dobrego imienia szkoły i uzyskania tytułu stypendystki Prezesa Rady Ministrów.

Życzymy sukcesów, realizacji pragnień, na efekty których trzeba będzie poczekać, ale one zaowocują w przyszłości.

 Życzymy refleksji, poszukiwania tego,

 co wartościowe i piękne ,

dobrych myśli, ciekawych pomysłów,

 właściwych decyzji,

wszystkiego co w życiu najlepsze.

 

       Po wyprowadzeniu sztandaru Zespołu Szkół Nr 3 im. Jana Kochanowskiego w Wyszkowie, zgromadzeni na uroczystości goście mogli wysłuchać krótkiej muzycznej części artystycznej w wykonaniu  uzdolnionych wokalnie uczennic naszej szkoły: Roksany  Sówki, Kamili Dzierbun, Weroniki Muszyńskiej.

        Po muzycznej niespodziance maturzyści zostali zaproszeni na spotkania z  wychowawcami w poszczególnych salach lekcyjnych. Tam  odbyło  się wręczenie świadectw, dyplomów za szczególne osiągnięcia w nauce, udział w zawodach i  konkursach.

Agata Zawadzka

Odnośniki