Obchody Święta Niepodległości w ZS3

11 listopada 2022

Narodowe Święto Niepodległości jest obchodzone co roku 11 listopada dla upamiętnienia rocznicy odzyskania po 123 latach przez Naród Polski niepodległego państwa.

W naszej szkole jego obchody odbyły się 10 listopada 2022r.

Podczas tej uroczystości uczniowie mogli wysłuchać przemówienia Pana dyrektora Adama Mickiewicza, w którym przypomniana została historia niewoli naszej ojczyzny, począwszy od dnia, kiedy Polska przestała istnieć na mapie Europy jako niepodległe państwo, przez dzieje tragicznej walki naszego narodu o wyzwolenie, aż po dzień odzyskania niepodległości. Następnie uczniowie naszej szkoły odśpiewali wspólnie hymn w ramach akcji pod patronatem MEN „Szkoła do hymnu”.

Akademia została wzbogacona o część artystyczną, w której mogliśmy wysłuchać ciekawostek dotyczących życia Józefa Piłsudskiego przedstawionych przez Małgorzatę Mielczarczyk oraz pieśni patriotycznych w wykonaniu Zuzanny Ginko. Usłyszeliśmy również wywiad przeprowadzony przez Kingę Zbrzeźniak, z którego dowiedzieliśmy się o życiu, jak i walce o niepodległość dwóch najważniejszych twórców odrodzonego państwa polskiego, w których rolę wcielili się: Oskar Pakieła jako Józef Piłsudski oraz Max Żarnowski jako Roman Dmowski.

Uczniowie podczas uroczystości mogli również obejrzeć wystawę militari Pana Pawła Różańskiego, zaś w dniach 14-15 listopada 2022r. w Sali C.2.1 prac plastycznych Pana Artura Szydlika.

Cała akademia była również dostępna wirtualnie poprzez transmisję internetową.

Dziękujemy wszystkim uczniom oraz nauczycielom, którzy zaangażowali się w przygotowanie tych obchodów.

Kinga Zbrzeźniak kl. 3LEO

Odnośniki