V edycja Konkursu Zrób-My Nasz-Film

24 listopada 2021

Zapraszamy do Konkursu Filmowego!

To V edycja Konkursu Zrób-My Nasz-Film „Historie zapisane w obrazie” dla uczniów szkół podstawowych i średnich województwa mazowieckiego.

Już niedługo zaczynamy, do 30 listopada czas na zgłoszenie szkoły – to pierwszy, konieczny krok.

W kolejnym kroku jest czas na pomysł filmu, przygotowanie pracy i nasze wsparcie.

Dopiero ostatnim krokiem jest przekazanie filmu (również drogą elektroniczną).

Nauczycieli, którzy podejmą wyzwanie zapraszamy do uczestnictwa w planowanych dla nich darmowych, profesjonalnych warsztatach. Będą prowadzone webinary dotyczące etapów tworzenia filmu dokumentalnego. Specjaliści, między innymi z Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy, pomogą w skonkretyzowaniu projektu, zaplanowaniu jego realizacji. Nie zabraknie również warsztatu związanego z montażem filmu i jego prawidłowym przygotowaniem do wysłania.

Warto też zaglądać do zakładki INFO-FILM WSPARCIE.

Gotowe filmy oddajemy do 22 lutego 2022r., ale pierwszy krok to zgłoszenie szkoły do 30 listopada 2021r.

Reasumując:

  1. Krok pierwszy: zgłoszenie szkoły do 30 listopada 2021 roku
  2. Krok drugi: praca na projektem wspierana warsztatami dla nauczycieli
  3. Krok trzeci: przekazanie pracy oraz dokumentacji projektowej do 22 lutego 2022 roku.

Przypominamy:

Celem konkursu jest zainspirowanie do tworzenia  własnych opowieści, „filmowych portretów” oraz pokazanie różnorodności postrzegania rzeczywistości najbliższego środowiska.

Uwaga – konkurs w tym roku przebiega w 2 etapach:

  • szkolnym
  • wojewódzkim

W etapie szkolnym i wojewódzkim obowiązują te same zasady regulaminu – szkoły nie tworzą odrębnych regulaminów. Jeżeli w etapie szkolnym zgłosi się tylko jeden zespół, to automatycznie może przejść do etapu wojewódzkiego.

Konkurs obejmuje dwie kategorie tematyczne:

  • dla szkół ponadpodstawowych „Daleko i blisko – kalejdoskop faktów i wizji”.

Konkurs ma być zachętą do tworzenia filmowych ekspresji za pomocą prostych i powszechnie dostępnych środków/narzędzi takich jak, np.: telefon komórkowy, aparat fotograficzny z funkcją nagrywania, tablet, kamera. Czas trwania filmów dokumentalnych i reportaży obejmuje minimum 5 minut do maksimum 10 minut.

Osoby zainteresowane konkursem proszę o zgłaszanie się do W.Rogulskiego lub mailowo w.rogulski@zs3-wyszków.

Odnośniki