W krainie sztuki. Wystawa obrazów Pawła Cabanowskiego.

28 stycznia 2020

Dnia 28.01.2020 klasa 1 LLp uczestniczyła w spotkaniu z wybitnym malarzem – Pawłem Cabanowskim, które odbyło się w Miejsko – Gminnej Bibliotece Publicznej w Wyszkowie.
Artysta opowiadał, jakie trudności i przeszkody musiał pokonać, by dotrzeć do wymarzonego celu, którym było zostanie artystą plastykiem. Na spotkaniu można było zobaczyć piękne, różnobarwne dzieła tego wspaniałego twórcy. Przemawiały bogactwem barw, niesamowitą grą światła i kontrastem koloru. Przedstawiały one przede wszystkim krajobraz Polski, np. Tatry, zarys Morza Bałtyckiego czy Wisłę.

Można było dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o sztuce. Artysta opowiadał, że emocje są niesamowicie ważne podczas malowania oraz że każdy styl jest indywidualny dla danej grupy malarzy. Dowiedzieliśmy się, że Pan Paweł Cabanowski ma wiele innych pasji, jak np. spływy pontonem przez różne rzeki, a szczególnie przez Wisłę.
Spotkanie zakończyła rozmowa z twórcą, podczas której uczniowie zadawali pytania odnośnie pracy, którą wykonał podczas swojej drogi do osiągnięcia celu, jak również samej sztuki.

 

Weronika Jarosik kl.1 LLp

Odnośniki