W zdrowym ciele zdrowy duch, czyli Dzień Sportu w naszej szkole.

13 czerwca 2014

    Dni Sportu to cykliczna impreza, odbywająca się od kilku lat w Zespole Szkół Nr 3. Ma ona na celu propagowanie zdrowego stylu życia, w myśl słów naszego patrona: „Szlachetne zdrowie, nikt się nie dowie jako smakujesz, aż się zepsujesz”. W przygotowaniu tegorocznych obchodów, które miały miejsce 3 czerwca, nauczycielom wychowania fizycznego pod czujnym okiem pani Alicji Usielskiej czynnie pomagała klasa III TE.

Wszyscy uczniowie mieli okazję wysłuchać dwóch interesujących prelekcji na temat zdrowego odżywiania, wygłoszonych przez panią dyrektor Elżbietę Michalik oraz panią Małgorzatę Wąsiewicz, która jest specjalistką od indywidualnych konsultacji dietetycznych. Wykłady obfitowały w cenne informacje na temat dietetyki, układania jadłospisu a także żywienia sportowców. Dla chętnych zaproponowano badanie analizy składu ciała.

W specjalnie urządzonej kawiarence pod nadzorem pań: Ewy Chmielińskiej i Izabeli Zbrzeźniak, uczniowie serwowali przygotowane przez siebie dania, przyrządzone na bazie zdrowych produktów. Uczennice klasy III TE zadbały o urodę koleżanek, proponując im zabiegi kosmetyczne z wykorzystaniem składników, które możemy znaleźć w każdej kuchni.

Sportowych emocji dostarczyły rozgrywki w piłkę koszykową oraz ręczną, w których wzięli udział absolwenci naszej szkoły. Osobom zainteresowanym treningiem siłowym wszelkich porad udzielał pan Mateusz Gąsiewski, zaś pani Matylda Maliszewska w towarzystwie uczennic poprowadziła trening fitness. Niezwykle ekscytującym okazał się pokaz sztuk walki MMA w wykonaniu pana Mateusza Śniadały i jego grupy „Bambero Team Wyszków”, działającej przy klubie „Raz Dwa Fitness”. Pokaz zakończył się konkursem dla uczniów z niezwykle cenna nagrodą – miesięcznym karnetem na treningi MMA.

M. Królikowska

Odnośniki