Warszawski SALON MATURZYSTÓW

8 września 2017

1

W dniach 7-8 września 2017 r. w Auli Głównej Politechniki Warszawskiej odbyły się największe jesienne targi edukacyjne w Polsce- Warszawski Salon Maturzystów, w których uczestniczyli maturzyści z Zespołu Szkół Nr 3 w Wyszkowie ( kl. III LOL z wychowawczynią p. Elwirą Sawicz- Bakułą i panią Izabelą Zbrzeźniak, kl. III LEB z wychowawczynią p. K. Szymańską i p. Lidią Chmielewską, kl. IV TE z wychowawczynią p. Dorotą Nizińską i p. Justyną Zawieruchą, kl. III LEA z wychowawcą p. Kamilem Gurbałą i p. Kamilem Szumowskim). Salon w Warszawie inauguruje tegoroczną kampanię informacyjną w 16 miastach Polski. „Dla przyszłorocznych maturzystów jest to zazwyczaj pierwsza wizyta w murach szkoły wyższej. Wykładom ekspertów okręgowych komisji egzaminacyjnych towarzyszyła  prezentacja oferty kształcenia i warunków rekrutacji uczelni z całej Polski”. Swoją ofertę edukacyjną zaprezentowało blisko 70 uczelni z kraju i z zagranicy. Uczniowie uczestniczyli w spotkaniach z doradcami. Rozmowy dotyczyły budowania drogi kariery zawodowej, warunków studiowania poza granicami naszego kraju. Organizatorzy przedstawili też „receptę” na matematykę- wykłady Pana D. Kulmy oraz nowość interaktywną platformę do nauki matematyki. Dla odwiedzających przygotowano prezenty- Informatory dla zdających maturę w 2018 roku.

E. Sawicz- Bakuła

Odnośniki