WARSZTATY DZIENNIKARSKIE

3 października 2016

Wyszków. 4. Letnia Scena Teatralna

„ Błyskotliwe kabarety, nagradzane występy, spektakle nowe, nowoczesne, ale i nawiązujące do tradycji i dawnych, dobrych czasów- to czeka nas podczas kolejnej, czwartej  już Letniej Sceny Teatralnej w Wyszkowie.”

Uczniowie klas II LOL i II LOI uczestniczyli w warsztatach dziennikarskich z krytyki artystycznej w ramach festiwalu teatralnego 4 Letnia Scena Teatralna w Wyszkowie. Zajęcia prowadził dziennikarz, poeta, specjalista komunikacji społecznej i redaktor naczelny pisma „ Enigma”, Juliusz Erazm Bolek. Prowadzący zapoznał młodzież z zagadnieniami i problemami współczesnego dziennikarstwa, gatunkami publicystycznymi. Przybliżył pojęcie etyki dziennikarskiej, obiektywizmu, kultury osobistej. Celem spotkania było budzenie i rozwijanie zainteresowań dziennikarskich, inspirowanie do aktywności twórczej, samodzielnego i krytycznego myślenia oraz kształtowania umiejętności zdobywania wiedzy.

Spotkanie zorganizowały p. Elwira Sawicz- Bakuła i p .Aneta Augustynik