„What’s up Quad?” – pierwsza wizyta.

4 stycznia 2018

Ruszył konkurs dla uczniów w ramach cyklu „What’s up Quad?”. W pierwszej edycji zgłoszone zespoły zmierzą się z zadaniem opisania Quad/Graphics po angielsku. Najlepsi pojadą na obóz, gdzie pod okiem native speakerów będą doskonalić językowe umiejętności.
„Quad/Graphics oczami uczniów” – to temat pierwszej odsłony konkursu adresowanego do uczniów szkół średnich i gimnazjalistów powiatu wyszkowskiego i okolic. Będą w nim mogły wziąć udział zespoły składające się z dwóch do czterech osób. Ich zadaniem będzie opracowanie konkursowego tematu, przy czym sposób jest dość dowolny. Mogą to zrobić za pomocą prezentacji multimedialnej, tekstu, filmu (także animacji poklatkowej), wywiadu, quizu, rysunku, fotostory lub łącząc kilka form. Najważniejsze jednak, że prace muszą być przedstawione tylko w języku angielskim. Później zespoły będą musiały o nich opowiedzieć przed komisją po angielsku.
Członkowie zwycięskiego zespołu pojadą na tygodniowy obóz językowy „English 24/7 with Native Speaker”. Zdobywcy drugiej nagrody też mogą szykować się na językowy obóz – w tym przypadku przewidziano pięciodniowy wyjazd. Nagrodą za zdobycie trzeciego miejsca będą lekcje językowe z native speakerem w The Lighthouse Centre w Wyszkowie. To jednak nie wszystko, na co mogą liczyć uczestnicy: nagrody przyznają też burmistrz i starosta wyszkowski, a dla opiekunów – Wyszkowskie Centrum Rozwoju Biznesu.
WCRB zorganizuje też dla uczniów warsztaty, podczas których dowiedzą się, na czym polega praca projektowa i współpraca w zespole. Niezależnie od przyznanych nagród uczestnicy będą mogli odbyć miesięczną płatną praktykę wakacyjną w Quad/Graphics Europe.
Zgłoszone zespoły odwiedziły siedzibę firmy 18.12 żeby dowiedzieć się więcej o Quad/Graphics. Pani Joanna Krzyżaniak przekazała niezbędne materiały informacyjne oraz opowiedziała o firmie. Następnie uczniowie przeszli szkolenie BHP. po którym mogli bezpiecznie poruszać się po firmie. Podczas wizyty studyjnej uczniowie odwiedzili działy administracyjne oraz halę produkcyjną. Działy administracyjne, które mieli szansę zobaczyć uczniowie to m.in.: dział obsługi klienta, dział planowania, dział kooperacji, administrację sprzedaży, dział korekcji koloru oraz dział papieru. Na hali produkcyjnej uczniowie dowiedzieli się jak wygląda proces druku oraz ile maszyn, narzędzi i wkładu ludzkiego to wymaga. Teraz po tym intensywnym dniu, pozostaje życzyć uczestnikom kreatywności i pomysłu na pokazanie Quad Graphics ich oczami.
Czas na realizację projektu – do 5 lutego 2018 roku.
Powodzenia podczas prezentacji projektu przed komisją.

Wojciech Rogulski – opiekun zgłoszonych grup.

Odnośniki