Wielkanocna paczka dla uchodźców z Ukrainy

21 kwietnia 2022

W okresie przedświątecznym cała społeczność szkolna włączyła się w przygotowanie paczek na rzecz uchodźców z Ukrainy, którzy obecnie przebywają na terenie powiatu wyszkowskiego. Inicjatorem pomysłu była pani Elżbieta Michalik, która we współpracy z pozostałymi opiekunami koła wolontariatu oraz wychowawcami wszystkich klas, koordynowała akcję.

Każda z klas miała za zadanie przygotować paczkę z najpotrzebniejszymi produktami oraz dołączyć kartkę świąteczną z życzeniami, tak by umilić czas tym, którzy spędzają święta poza swoją ojczyzną i rodzinnym domem.

Prośba o zaangażowanie jak zwykle nie przeszła bez echa, czemu wyraz dali nasi uczniowie przygotowując 45 paczek, które zostały dostarczone do następujących placówek: Nadleśnictwa w Wyszkowie, Starostwa Powiatowego, które przekazało dary potrzebującym w Dębinkach oraz do Klasztoru Sióstr Benedyktynek Samarytanek w Niegowie.

Serdecznie dziękujemy Wszystkim za zaangażowanie, wykazanie się ogromnym zrozumieniem i wrażliwością w stosunku do naszych braci i sióstr, których dotyka wojna.

 

A.Kalinowska

 

Odnośniki