Wiosenna Kuźnia Talentów

21 marca 2016

Nadeszła wiosna a z nią jak co roku kolejna, tym razem IV edycja Kuźni Talentów. W naszej szkole nie brakuje utalentowanych uczniów, o czym mogliśmy się przekonać przy okazji różnorodnych akademii, koncertów, wieczorków poetyckich. Kuźnia Talentów to kolejna sposobność do zaprezentowania swoich umiejętności szerszemu gronu. Młodzi artyści traktują konkurs niezwykle poważnie, starannie dobierając repertuar, ćwicząc, walcząc z tremą. W tegorocznej edycji dominowali wokaliści, choć pojawiła się także nowa dziedzina sztuki – beatbox. Wśród artystów największą popularność zyskały utwory brytyjskiej piosenkarki i autorki tekstów, Adele.

Wystąpili: Daria Kiełczewska (III LOL) – „Rise like a Phoenix” (Conchita Wurst), Damian Kurek (III LOL) – „The story” (Brandi Carlile), Maryla Modzelan (III LOS) i Dawid Zwoliński (III LOS) – mix utworów Adele („Hello”) oraz Meghan Trainor („Like I’m gonna lose you”), Bartłomiej Obudziński (I Ti) – beat – box (improwizacja), Sylwia Puścian (II LOL) – „Titanium” (David Guetta), Natalia Salwin (III LOL) i Mateusz Zając (III Ti) – „Zawsze tam, gdzie Ty” (Lady Pank), Natalia Sieńkowska (I LOL) – „One and only” (Adele), Sylwia Stalmach (III LOS) – „Turning Tables” (Adele).

Konkurs poprowadzili uczniowie klasy III LOL, Natalia Powierza i Damian Kurek, zaś jego organizacją zajęli się nauczyciele, Magdalena Królikowska i Kamil Gurbała. W jury zasiedli: pani Dyrektor Elżbieta Michalik, pani Izabela Zbrzeźniak, pan Adam Zając oraz przedstawiciel uczniów, Dawid Nowakowski z klasy III Ti.

Czas oczekiwania na werdykt jury wypełnił brawurowy występ grupy „Don’t Worry”, zwycięzców poprzedniej Kuźni. Zespół debiutował w ubiegłym roku na naszej scenie. Od tamtego czasu rozwija się, tworzy własne kompozycje, ale pozostaje wierny stylistyce ska i reggae. Ma na swoim koncie pierwsze sukcesy, m.in. wyróżnienie podczas Wyszkowskiego Przeglądu Amatorskich Zespołów Rockowych – „Palinocka”, koncerty w „Pubie Blues” w Bielsku Podlaskim, warszawskim pubie „Dwa Koła” oraz wyszkowskich klubach „LOKal” czy „Stary Browar”. Jego skład niezmiennie tworzą: Sylwia Wojewódzka (absolwentka LO im. C.K. Norwida), Mateusz Zając (III Ti), Albert Królikowski (III Ti), Adam Wojtkowski (III TE), Piotr Karp (IV Ti), Bartosz Sobieski (II LOi). Grupa zaprezentowała swoje własne utwory: „Nowy dzień”, „Nowy reggae tune”, „Pączek”, „Waka głowy” oraz cover „Kawałek podłogi”, który w ubiegłym roku zapewnił im zwycięstwo w Kuźni Talentów.

Jury miało niezwykle trudne zadanie, ponieważ wszyscy wykonawcy zaprezentowali się wyjątkowo dobrze, o czym świadczył aplauz publiczności. Po burzliwej naradzie zdecydowano nie przyznawać Grand Prix, natomiast wyróżnić artystów w odrębnych kategoriach :

Bartłomiej Obudziński  – nagroda za brawurową improwizację beat – boxową, która stanowiła niezwykle oryginalny akcent konkursu (Bartłomiej otrzymał także Nagrodę Publiczności);

Maryla Modzelan i Dawid Zwoliński – nagroda za wykonanie utworu z akompaniamentem na żywo;

Damian Kurek – nagroda za występ z elementami aktorstwa;

Natalia Salwin i Mateusz Zając – nagroda za wykonanie utworu w języku ojczystym oraz elementy choreografii;

Daria Kiełczewska, Sylwia Stalmach, Sylwia Puścian, Natalia Sieńkowska – nagrody za doskonałe wykonanie utworów w języku angielskim.

Wszyscy wykonawcy otrzymali upominki oraz pamiątkowe dyplomy.

Organizatorzy serdecznie dziękują uczestnikom konkursu, jednocześnie zachęcając do wzięcia udziału w kolejnej, V edycji Kuźni Talentów. Specjalne podziękowania kierują również w stronę nauczycieli wychowania fizycznego za udostępnienie sali,  pracowników technicznych za pomoc w montażu dekoracji oraz do uczniów, Damiana Samuela i Adriana Andryszczyka z klasy II Ti, zajmujących się nagłośnieniem a także do Dawida Łacha (również II Ti) za dokumentacje fotograficzną.

Magdalena Królikowska

Odnośniki