Wizyta edukacyjna klasy I LEB

9 marca 2016

W dniu 9 marca 2016 r. młodzież kl I LEB z wychowawczynią p. Katarzyną Szymańską oraz nauczycielem historii p. Robertem Szulęckim  odwiedziła  Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie i Centrum Edukacyjne im. Janusza Kurtyki Przystanek Historia  Instytutu Pamięci Narodowej w Warszawie.

Podczas pobytu na Giełdzie zapoznaliśmy się z  prezentacją na jej temat , poznaliśmy fakty i zdarzenia z życia giełdy , a także obejrzeliśmy figurę giełdowego byka i Salę Notowań, gdzie znajduje się charakterystyczny dzwon giełdowy. Na koniec wizyty był prezentowany  zwycięski konkursowy  film o Giełdzie nagrany przez uczniów ze Szczecina.

Natomiast w Instytucie Pamięci Narodowej   uczestniczyliśmy w lekcji pt.  „Co kryją archiwa IPN ?” Podczas spotkania dowiedzieliśmy się o dokumentach przechowywanych w archiwach Instytutu , a także czasie ,  którego dotyczą. Zaproponowano nam także ćwiczenia z aktami osoby inwigilowanej w latach 70-tych XX w.

Odwiedzone instytucje  wzbudziły zainteresowanie wśród młodzieży,  która postanowiła poszerzyć swoją wiedzę na lekcjach : przedsiębiorczości,  historii i wiedzy o społeczeństwie.

Klasa I LEB

Odnośniki