Wizyta młodzieży w Niegowie

19 lutego 2013

W dniu 24.01.2013r. klasy I LOI i I LEA wraz z panem dyrektorem ZS-3 Adamem Mickiewiczem oraz opiekunkami panią Marzanną Gruszczyńską, Marzanną Kowalczyk i Katarzyną Kownacką były z wizytą w Domu Opieki Społecznej w Niegowie. Uczniowie obejrzeli jasełka w wykonaniu osób niepełnosprawnych i ich opiekunów. Wzruszająca interpretacja tajemnicy Bożego Narodzenia wszystkim się bardzo podobała. Widzów zaskoczył scenariusz, w ramach którego zdarzenia rozgrywały się na trzech scenach jednocześnie. Mogliśmy zobaczyć wigilię rodziny w domu, pracujących w biurze oraz Maryję z Józefem w stajence. Przedstawienie nawiązywało do przeszłości, opisując historię narodzin Jezusa oraz do teraźniejszości – tego, jak współcześni ludzie spędzają święta Bożego Narodzenia. Uczniów ZS-3 wzruszyła radość ludzi niepełnosprawnych, którzy wkładali całe swoje serce w grę aktorską. Uroczystość wzbogacił chór, który śpiewał kolędy i grał na instrumentach. Występ został nagrodzony gromkimi brawami. Uczniowie ZS-3 – w ramach podziękowania – podarowali występującym kosz mandarynek. Wyjazd z pewnością zostanie wszystkim w pamięci.

Odnośniki