Wizyta w Kancelarii Prawniczej

13 listopada 2015

13 listopada 2015 roku  uczniowie klasy pierwszej Liceum Ogólnokształcącego o profilu społeczno – ekonomicznym ( I LEB ) Zespołu Szkół Nr 3 w  Wyszkowie z wychowawczynią p. Katarzyną Szymańską i doradcą zawodowym p. Lidią Chmielewską  odwiedzili Kancelarię Prawniczą p. Cezarego Jezierskiego w Wyszkowie. Celem spotkania było zapoznanie młodzieży z pracą radcy prawnego, adwokata, mediatora. Lekcja  w której uczestniczyliśmy miała wyjątkowy charakter . Zostaliśmy podzieleni na  trzy grupy warsztatowe, co sprawiło, że mogliśmy lepiej zrozumieć sposób funkcjonowania kancelarii. Zajęcia prowadzili właściciele oraz pracownicy tej instytucji. Tematyka zajęć przedstawiona przez prowadzących wzbudziła wielkie zainteresowanie wśród uczniów. Pani Ewa Wyszyńska opowiedziała nam o najważniejszych sprawach , jakie wpływają do kancelarii. Natomiast pan Cezary Jezierski zwrócił nam uwagę, jak ważne w trudnych sprawach ludzkich są mediacje, którymi on między innymi się zajmuje.  Pani Izabela Księżak przedstawiła uczniom wizerunek radcy prawnego i opowiadała o etyce zawodu prawnika. Pani Karolina Madyda i pan Mateusz Mickiewicz, którzy aktualnie są aplikantami w kancelarii zaprezentowali młodzieży „ścieżkę” do zawodu prawnika. Pozostali pracownicy dbali o dobrą organizację naszego  spotkania. Uczniowie dowiedzieli się , że warto kształcić się w tym zawodzie.  Ta profesja  jest dla wielu osób osiągalna pod warunkiem , że będziemy zmotywowani do pracy  oraz własnego rozwoju.

Dziękujemy właścicielom i pracownikom Kancelarii za wyjątkowy charakter naszego  spotkania: warsztaty, poczęstunek i miłą atmosferę.

Uczestnicy spotkania

Odnośniki