Włączamy się w akcję zbiórki korków dla małego Oliwierka!

29 października 2021

Drodzy uczniowie do dzieła!

Wspólnie można zdziałać cuda dlatego też od 2. listopada włączamy się w akcję zbiórki korków dla małego Oliwierka!

Pomagać można na wiele różnych sposobów. Najważniejsze jest to, aby pomoc przynosiła konkretne efekty. Butelki po napojach i sosach, kartony po sokach, słoiki z rozpuszczalną kawą, słoiczki po kosmetykach i opakowania chemii domowej. Słowem – wszystkie opakowania, które mają plastikowe nakrętki i które mamy w domach, są dobrą okazją do tego, by pomóc.

Ile warta jest jedna nakrętka? Jeśli weźmiemy pod uwagę, że za kilogram nakrętek można otrzymać średnio 60 gr, a w 1 kg mieści się ok 425 nakrętek, odpowiedź brzmi: tyle co nic… Jednak przy większym zaangażowaniu jest to wystarczająco, by uzbierać trochę pieniędzy dla potrzebującej osoby. A Oliwier bardzo nas potrzebuje!

W sytuacji, gdy trwa walka z czasem, każda złotówka jest na wagę złota! Zbiórka nakrętek nabiera więc sensu, bo okazuje się, że mała nakrętka może mieć wielką moc.


Zachęcamy więc do włączenia się w zbiórkę i wrzucania nakrętek przez cały listopad do specjalnie przygotowanych pojemników.

Zachęcamy do pomocy!

Niech Nasza pomoc będzie liczona w tonach!

Katarzyna Zarzycka

Włączamy się w akcję zbiórki korków dla małego Oliwierka!

Odnośniki