Konkurs Wojewódzki „Zainspiruj się Kochanowskim” w ZS3

26 kwietnia 2023

26 kwietnia 2023 roku w Zespole Szkół Nr 3 im. Jana Kochanowskiego w Wyszkowie odbył się I Wojewódzki Konkurs Recytatorsko – Plastyczny pt: „Zainspiruj się Kochanowskim” pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego – Adama Struzika. Konkurs związany z życiem i twórczością wybitnego renesansowego poety został zorganizowany przez nauczycielki Zespołu Szkół Nr 3 Panią Agatę Marciniak oraz Panią Anetę Augustynik. Zmagania przebiegły w dwóch etapach: finał konkursu recytatorskiego oraz wręczenie nagród laureatom. Wszystkich zgromadzonych powitał Dyrektor Zespołu Szkół Nr 3 – Pan Adam Mickiewicz, po czym oddał głos prowadzącym i uczta poetycka się rozpoczęła. W zmaganiach wzięło udział 8 osób – zwycięzcy szkolnych konkursów recytatorskich „najlepsi z najlepszych”. Uczestnicy musieli wykazać się odpowiednią interpretacją, dykcją jak i opanowaniem pamięciowym utworu.

Jury obradowało w następującym składzie:

– Pani Lidia Błachnio – przewodnicząca jury, wieloletnia nauczycielka języka polskiego, jurorka licznych konkursów recytatorskich;

– Pani Elwira Sawicz – Bakuła – wicedyrektor Zespołu Szkół Nr 3 im. Jana Kochanowskiego, nauczycielka języka polskiego;

– Pani Wioletta Kosińska – nauczyciel bibliotekarz, jurorka w konkursach recytatorskich i literackich;

Laureatami Wojewódzkiego konkursu recytatorskiego zostali:

1. Wiktor Marcinkiewicz z Zespołu Szkół nr 1 im. Marii Skłodowskiej – Curie w Wyszkowie.

2. Alicja Mróz z Zespołu Szkół nr 1 im. Marii Skłodowskiej – Curie w Wyszkowie.

3. Daria Oliasz z Zespołu Szkół Nr 3 im. Jana Kochanowskiego w Wyszkowie oraz Maksymilian Martyna z 1 Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida w Wyszkowie.

W konkursie plastycznym zaś, uczestnicy musieli wykazać się pomysłowością, oryginalnością, estetyką oraz techniką pracy. Jury obradowało w składzie:

– Pan Artur Szydlik – przewodniczący, artysta, plastyk i rzeźbiarz;

– Pani Aneta Augustynik – nauczycielka języka polskiego;

– Pani Agata Marciniak – nauczycielka języka polskiego;

Laureatami Wojewódzkiego konkursu plastycznego zostali:

1. Magdalena Chalamońska z 1 Liceum Ogólnokształcącego im. Generała Józefa Bema w Ostrołęce

2. Weronika Rudnik z Zespołu Szkół nr 1 im. Marii Skłodowskiej – Curie w Wyszkowie oraz Jakub Rychlicki z Zespołu Szkół nr 3 im. Jana Kochanowskiego w Wyszkowie

3. Julia Marciniak z Zespołu Szkół nr 3 im. Jana Kochanowskiego w Wyszkowie oraz Adrian Białobrzeski z Zespołu Szkół nr 1 im. Marii Skłodowskiej – Curie w Wyszkowie

Uczestnicy konkursu otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Marszałka Województwa Mazowieckiego – Adama Struzika oraz pamiątkowe dyplomy.

Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie i zaangażowanie.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Zobacz więcej zdjęć