Wokalny program artystyczny – obchody 42. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego

13 grudnia 2023

Młodzież ZS3 13 XII 2023 r. znakomitym, wokalnym programem artystycznym uświetniła obchody 42. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego:

Julia Napiórkowska 3LZ – lider projektu

Łucja Zwolińska 2LZ – skrzypce oraz oprawa muzyczna

Łucja Stalmach 3LZ

Kinga Woźnica 2LL

Michał Dziadak 1TP

Oliwia Kalinowska 1LEa

Weronika Krajewska 1LEa

Blanka Pisarska 1LEa

Zuzanna Sierzan 1LEa

Alicja Świercz 1LEa

Bartłomiej Jachacy 5TE5

Maja Iwańska 3LE – lektor.

Młodzież wystąpiła dwukrotnie – przed kolegami z ZS3 oraz na forum ogólnym, tj. wobec uczestników uroczystości rocznicowej w kościele św. Wojciecha w Wyszkowie. Wykonane zostały trzy utwory, które łączy klimat umiłowania wolności i afirmacji poświęcenia: „Miejcie nadzieję” – oryginalne wykonanie z 1992 roku Jacek Wójcicki. Słowa: Adam Asnyk, muzyka: Zbigniew Preisner;  „Dziś idę walczyć mamo” –  muzyka Mateusz Pospieszalski; słowa: Józef Andrzej Szczepański, pseudonim „Ziutek” (jest to utwór , który można odnieść nie tylko do atmosfery tragicznych wydarzeń w Warszawie1944 r.)  oraz nieoficjalny hymn czasów I Solidarności i stanu wojennego 1980-1981, tj. „Mury” – tekst i oryginalne wykonanie Jacek Kaczmarski.

Adam M. Mickiewicz

Odnośniki