Wręczenie Stypendiów Prezesa Rady Ministrów 2017

24 listopada 2017

Dnia 24 listopada 2017 roku w Zespole Szkół Powiatowych im. mjra Henryka Sucharskiego w Przasnyszu odbyła się regionalna uroczystość wręczenia stypendiów Prezesa Rady Ministrów. Warunkiem do jego otrzymania jest uzyskanie przez ucznia promocji z najwyższą średnią ocen w szkole (nie niższą niż 4,75).

W ramach uroczystości nagrodzone zostały dwie uczennice Zespołu Szkół Nr 3 im. Jana Kochanowskiego w Wyszkowie, które w roku szkolnym 2016/2017 uzyskały najlepsze wyniki w nauce– Wiktoria Ambroziak z klasy 3LOL (Liceum Ogólnokształcące)  oraz Natalia Archacka z klasy 4TE (Technikum), która w dodatku uzyskała tytuł stypendystki już po raz trzeci! Stypendystkom ZS3 towarzyszył pan wicedyrektor Adam Mickiewicz.

Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 11 w hali sportowej ZSP pod bardzo mądrym hasłem „Non scholae, sed vitae discimus” („Nie dla szkoły, lecz dla życia uczymy się”). Wzięli w niej udział między innymi wicekurator mazowiecki Andrzej Sosnowski, reprezentant wojewody mazowieckiego Krzysztof Bieńkowski, starosta powiatu przasnyskiego Zenon Szczepankowski, starosta powiatu makowskiego Zbigniew Deptuła, wiceprezydent Ostrołęki Grzegorz Płocha, wicestarosta wyszkowski Adam Mróz i inni przedstawiciele władz samorządowych oraz oświaty. Najpierw wysłuchaliśmy przemówień, pełnych wielu motywujących słów, mających zachęcić nas do dalszej nauki i większych starań. Często nawiązywano do hasła przewodniego uroczystości, abyśmy pamiętali o tym, że (jak głosi myśl) uczymy się dla życia, nie dla szkoły czy nauczycieli. Akty przyznania stypendiów wręczali przedstawiciele władz wojewódzkich, oświatowych oraz lokalnych samorządów. Uroczystość została zakończona niezwykłymi występami muzycznymi uczniów Zespołu Szkół Powiatowych w Przasnyszu (m.in. trio akordeonowe) oraz przepysznym poczęstunkiem.

Wiktoria Ambroziak, 3LOL

Odnośniki