Na wspólnym marszu „Niepełnosprawność + Integracja = Godnego Życia Gwarancja”

26 kwietnia 2018

W dniu 26 kwietnia 2018 roku uczniowie klas 2LZA i 2 LZB wraz ze swoimi wychowawcami, p. Ewą Chmielińską i p. Krzysztofem Ostrowskim wzięli udział w  IV marszu osób z niepełno sprawnościami pod hasłem „Niepełnosprawność + Integracja = Godnego Życia Gwarancja”. Organizatorką wyszkowskiego marszu była p.Ewa Redel ze Stowarzyszenia „Bądźmy w kontakcie”. W tym roku dopisała piękna, słoneczna i ciepła  pogoda. Wspólnie z innymi uczestnikami, licealiści z Zespołu Szkół nr 3 im Jana Kochanowskiego wyruszyli z ulicy Sowińskiego, dalej Prostą , Świętojańską i dotarli na skwer im. Jana Pawła II przy sanktuarium św. Idziego. Na placu czekały niespodzianki – słodki poczęstunek oraz występ Kajetana Karłowicza, który wykonał  dwa  utwory. Uczestników happeningu wyróżniały niebieskie ubrania i balony oraz kolorowe skarpetki. Biorąc udział w imprezie młodzież wyraziła swoją solidarność z osobami niepełnosprawnymi oraz swój podziw dla osób, które się nimi opiekują.

Uczestnicy.

Na wspólnym marszu "Niepełnosprawność + Integracja = Godnego Życia Gwarancja"

Odnośniki