Wycieczka do Pułtuska i Gładczyna

8 listopada 2022

We wtorek 8 listopada 2022 roku uczniowie  klas 2 LZ i 2 LEO/LI pod opieką pań: E. Chmielińskiej, M. Kryszkiewicz, K. Zarzyckiej i W. Kosińskiej wybrali się na wycieczkę historyczno-krajoznawczą do Pułtuska i Gładczyna. W Pułtusku na naszą grupę czekał pan przewodnik, który wspólne zwiedzanie rozpoczął od opowieści o Domu Polonii- wcześniej nazywanym biskupim zamkiem, położonym nad rzeką Narwią. Następnie zwiedziliśmy ratusz i wieżę widokową z XVI wieku oraz Muzeum Regionalne z bogatą kolekcją eksponatów archeologicznych pochodzących z przełomu XIII i XIV wieku. Spacerując po unikatowym starym rynku, doszliśmy do kamienicy, gdzie przebywał Napoleon Bonaparte.  Zwiedziliśmy także gotycką bazylikę kolegiacką z XV wieku znaną z połączonych w niej różnych stylów architektonicznych. Z Pułtuska pojechaliśmy do Gładczyna na poligon paintball. Tam podzieliliśmy się na dwie drużyny następnie rozegrała się prawdziwa bitwa na kolorowe kulki. Jesienne słońce, bezchmurne niebo sprzyjały świetnej zabawie, a potem wspólnemu odpoczynkowi przy ognisku.

MR i GŚ z 2 LZ

 

 

Odnośniki