Wycieczka do Warszawy klas 1LLp i 1LZp

20 listopada 2019

W dniu 20 listopada 2019 r. uczniowie klas 1 LLp i 1 LZp uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Odwiedzili Fotoplastikon Warszawski – miejsce unikatowe, które można by nazwać „oknem”
na historyczną Warszawę. Klimat tego miejsca tworzy położenie – stara warszawska kamienica, klimatyczne wnętrze pełne przedwojennych sprzętów i sam fotoplastykon, w którym uczniowie oglądali zdjęcia stolicy lat 50 .- 6.0 Zbyszka Siemaszki.

Kolejnym punktem wycieczki były Muzeum  Farmacji i Centrum Interpretacji Zabytku
przy Muzeum Warszawy. Uczniowie klasy 1 LZp dowiedzieli się, co w nadmiarze może stać się trucizną, a kiedy trucizna może stać się lekarstwem. Natomiast dziewczęta z klasy 1 LLp podczas lekcji muzealnej miały okazję stać się architektkami i projektantkami odbudowującymi powojenną stolicę. Swoje wizje przedstawiły na makietach.

Ostatnim miejscem był seans filmowy „Joker” w reżyserii Todda Philipsa, ukazujący mechanizm narodzin zła w człowieku.

Uczniowie uznali wycieczkę za udaną. Oprócz świetnej zabawy dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy.

Ala Kalata kl. 1 LLp

Agnieszka Michalik

Odnośniki