Wycieczka do Warszawy

12 grudnia 2015

We wtorek 12 grudnia 2015 roku uczniowie klas IILOI i IILOS wraz z opiekunami p. Małgorzatą Szwed , p. Krzysztofem Ostrowskim i p. Jerzym Sasinem  wybrali się na wycieczkę do Warszawy.

Pierwszym punktem wycieczki było lodowisko, gdzie uczniowie integrowali się poprzez wspólną jazdę na łyżwach. Pomimo kilku upadków i niskiej temperatury uczestnicy wracali uśmiechnięci i zadowoleni ze swoich możliwości.

Następnie wszyscy skierowali się do Arkadii, aby obejrzeć najnowszy hit kinowy „Listy do M 2”. Film dostarczył wielu emocji, na sali można było usłyszeć szczery śmiech, ale także zobaczyć  łzy smutku i wzruszenia. Widzówogarnęła atmosfera i klimat zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Ostatnia atrakcją było Muzeum Sportu i Turystyki. Uczniowie podzieleni na dwie grupy zapoznali się z historią sportu, pierwszymi olimpiadami i konkurencjami sportowymi, a także ich rozwojem na przestrzeni wieków. Mogli obejrzeć m.in. dawne stroje i akcesoria sportowe, medale olimpijskie zdobyte przez Polaków, czy oryginalne pochodnie olimpijskie.

Wycieczkę można zaliczyć do udanych, wszyscy uczestnicy wrócili zadowoleni i bogatsi o nowe doświadczenia i wiedzę.

                                                                                                                             Karolina Bralewska

Odnośniki