Wycieczka do Wieliczki i Krakowa

26 maja 2023

W dniach 24-26 maja 2023 roku klasy 1LL i 1LEa oraz kilkoro uczniów z klasy 3LL i 3LE wraz z nauczycielami: panią Karoliną Mickiewicz, panią Mariolą Mórawską oraz ks. Mateuszem Krajewskim, wyruszyły na wycieczkę, która obejmowała m.in. zwiedzanie Kopalni Soli w Wieliczce, zabytków Krakowa oraz pięknej natury w Ojcowskim Parku Narodowym.

Podróż zajęła nam około sześciu godzin autokarem. Po dotarciu do Wieliczki zwiedziliśmy Kopalnię Soli. Na miejscu zostaliśmy podzieleni na dwie grupy, które oprowadzane były przez przewodników. Opowiadali oni o historii Kopalni oraz jej najciekawszych aspektach. Niestety nie byliśmy w stanie zwiedzić wszystkich poziomów Kopalni, ponieważ jest to ogromna przestrzeń, którą można zwiedzać całe dnie. Po zwiedzaniu zostaliśmy zakwaterowani w hotelu w Wieliczce, gdzie czekała na nas obiadokolacja oraz nocleg.

Drugiego dnia wycieczki, po śniadaniu, przejechaliśmy do Zatoru, gdzie cały dzień spędziliśmy w największym parku rozrywki w Polsce – w Energylandii!  Z pewnością większości z nas dostarczył on mnóstwo niezapomnianych wrażeń i adrenaliny, której szybko nie zapomnimy. Wszyscy bawiliśmy się doskonale!

Ostatniego dnia zostaliśmy wykwaterowani z hotelu, a następnie autokarem dotarliśmy do samego centrum Krakowa, gdzie czekał na nas przewodnik. Zwiedziliśmy Wzgórze Wawelskie, Katedrę Wawelską – miejsce koronacji królów Polski i ich pochówku – oraz dziedziniec Zamku. Następnie spacerowaliśmy Traktem Królewskim na Rynku Głównym, gdzie mieliśmy czas wolny. Każdego z nas urzekły Sukiennice, gdzie znajdują się dwa rzędy kramów, głównie z biżuterią, pamiątkami czy rękodziełami. Wkrótce wróciliśmy do autokaru, którym wyruszyliśmy do Ojcowa. Zwiedziliśmy Ojcowski Park Narodowy, który w pełnym rozkwicie zachwycił nas swoim wyglądem. Zwróciliśmy uwagę zwłaszcza na wysokie wapienne skały, tworzące niezwykły pejzaż.

Po zwiedzaniu wyruszyliśmy w drogę powrotną do Wyszkowa. Na miejscu byliśmy w godzinach wieczornych.

Jako jedna z uczestniczek wyjazdu mogę stwierdzić, że była to dobrze zorganizowana, ciekawa i pełna atrakcji wycieczka, na której wiele się dowiedzieliśmy, jednocześnie genialnie się bawiąc. Z pewnością ten wyjazd zostanie na długo w naszej pamięci.

Ada Jakubowska 1LL

Odnośniki