Wycieczka do Wrocławia

23 maja 2023

23.05.2023 uczniowie klas:1LZ, 1TP, 1 TE, 1TR, 2LE i 2LZ wraz z nauczycielami-

M.Szwed, T.Dąbrowskim, E.Chmielińską i G.Cholewińską wyruszyli na wycieczkę do Wrocławia.

Po dotarciu do celu podróży zobaczyli Halę Stulecia w Parku Szczytnickim wzniesioną w latach 1911-1913 wg projektu Maxa Berga. W 2006 roku została ona uznana za obiekt światowego dziedzictwa UNESCO. Następnie z panią przewodnik spacerowali po urokliwym Ogrodzie Japońskim i wrocławskim rynku.

Kolejnego dnia odbyła się wspinaczka na górę Ślężę – najwyższy szczyt Przedgórza Sudeckiego (718m n.p.m) należący do Korony Gór Polski. Historie kamiennych rzeźb spotykanych na trasie, opowiadane przez przewodnika i malownicze krajobrazy wynagrodziły wszystkim trudy wysiłku. Zejście z drugiej strony góry do parkingu, gdzie czekał autokar zajęło znacznie mniej czasu, niż wejście na szczyt.

Trzeciego dnia uczestnicy wycieczki podziwiali Panoramę Racławicką – obraz bitwy pod Racławicami wykonany przez zespół malarzy pod kierunkiem Jana Styki i Wojciecha Kossaka w latach 1893-94. Następnie z panią przewodnik zwiedzali Ostrów Tumski i wysłuchali opowieści o historii miasta. Ostatnim punktem programu wycieczki było ciekawe, interaktywne muzeum wody- Hydropolis, w którym grupa obejrzała film o powstaniu wody na Ziemi i poznała jej znaczenie. Bogatsi o nowe wrażenia, zmęczeni ale zadowoleni wycieczkowicze wrócili do domów.

Odnośniki