Wycieczka do Zakopanego

15 czerwca 2018

W dniach 11 – 15 czerwca 2018r. uczniowie klas I TE, II TI, II LOL uczestniczyli w wycieczce do Zakopanego.

W  drodze do celu  zatrzymaliśmy się w Krakowie, aby zwiedzić miasto i móc choć przez chwilę poczuć wyjątkowy klimat tego miejsca.

Podczas  całego pobytu byliśmy zakwaterowani w Domu Wczasowym „Harnaś” znajdującym się w Zębie – miejscowości najwyżej położonej w Polsce.

Możemy śmiało stwierdzić, że czas spędzony na górskich szlakach został wykorzystany efektywnie, a program naszej wycieczki zawierał między innymi takie punkty jak:

-Przysłop Miętusi, położony na wysokości 1189 m n.p.m., jest to przełęcz pomiędzy szczytami oddzielającymi dwie doliny – Kościeliską oraz Małej Łąki. Miejsce to słynie z pięknych i malowniczych widoków.

-Morskie Oko, które jest najbardziej popularnym miejscem w Tatrach. Nad tym największym, polodowcowym jeziorze, mogliśmy spotkać tłumy turystów. Z tego miejsca rozpościerają się piękne widoki na szczyty Tatr Wysokich, w tym najwyższy szczyt w Polsce – Rysy.

-Stary Cmentarz na Pęksowym Brzyzku – pierwszy cmentarz w Zakopanem, na którym spoczywają sławni pisarze, artyści i taternicy, m.in. Tytus Chałubiński, Stanisław Witkiewicz, Władysław Orkan, Kornel Makuszyński;

– Sanktuarium na Krzeptówkach w Zakopanem czyli Sanktuarium MB Fatimskiej, które powstało jako votum za ocalenie życia papieża Jana Pawła II po zamachu z 13 maja 1981 roku. Początki jednak sięgają 1951 roku, kiedy powstała tu kaplica, którą poświęcił metropolita krakowski – arcybiskup Baziak.

– Krupówki – słynny deptak, przy którym ulokowały się klimatyczne restauracje regionalne i pamiątki,  jest to miejsce tętniące życiem, gdzie można spotkać ulicznych artystów.

– Chochołowskie Termy  – nowy, największy kompleks termalny na Podhalu. Zlokalizowany w Chochołowie,  nad brzegiem Czarnego Dunajca,

 

 

Opiekunami byli panie: Aneta Kasjaniuk i Agnieszka Kalinowska oraz panowie: Krzysztof Ostrowski i Michał Łobacz.

Karolina Kowalska kl. 1 TE

Odnośniki