Wycieczka kl 1TI i 1LOZ

19 listopada 2018

Dnia 19.11.2018r uczniowie kl.1TI i 1LOZ  wraz z wychowawcami: M. Gąsiewskim i M. Szwed  oraz opiekunami: L. Chmielewską i J. Sasinem wzięli udział w wycieczce do Warszawy.

Po przyjeździe zwiedziliśmy Muzeum Historii Żydów Polskich ,, Polin”. W dużym metrażowo budynku niewiele było typowych eksponatów muzealnych. Do zwiedzających przemawiały obrazy, makiety, tablice interaktywne, nagrania, elementy budowli(np. synagoga) zrekonstruowane na podstawie dokumentów.

Zwiedziliśmy wystawę stałą , dotyczącą 1000-letniej historii Żydów w Polsce z wykorzystaniem audio-przewodników. Widzieliśmy także Pomnik Bohaterów Getta.

Kolejnym miejscem był Plac Józefa Piłsudskiego, a na nim:

Grób Nieznanego Żołnierza i Pomnik Ofiar Katastrofy Smoleńskiej.

Przy Grobie Nieznanego Żołnierza mieliśmy okazję zobaczyć zmianę warty żołnierzy Batalionu Reprezentacyjnego Wojska Polskiego.

Następnie w Multikinie Targówek obejrzeliśmy film w reżyserii Filipa Bajona pt. ,,Kamerdyner”, dotyczący sytuacji Kaszubów od rozbiorów do czasów drugiej wojny światowej. Pełni wrażeń wieczorem wróciliśmy do domów.

                                                                                        M.S

Odnośniki