Wycieczka klas 1LL i 1TE/TR do Warszawy

22 lutego 2024

22.02.2024 roku uczniowie klas 1LL i 1TE/TR wraz z panią Agatą Marciniak, Dorotą Jaszkowską, Agnieszką Michalik oraz ks. Mateuszem Krajewskim udali się na wycieczkę do Warszawy.

Pierwszym punktem programu był wyjazd na kręgle. Zarówno młodzież, jak i nauczyciele chętnie włączyli się do zabawy, rywalizując ze sobą o zdobycie jak największej liczby punktów. Atmosfera była świetna, wszyscy bawili się doskonale i miło spędzili czas w tym przyjemnym miejscu.

Po krótkiej przerwie na obiad, uczniowie udali się do Muzeum Powstania Warszawskiego. Tam zostali podzieleni na trzy grupy i oprowadzeni po muzeum przez przewodników. Młodzież poznała ważne aspekty historyczne związane z powstaniem, podziwiała portrety, oglądała przedmioty należące do bohaterów. Mogła także posłuchać dźwięków tamtych czasów, zobaczyć, jak wyglądała Warszawa po powstaniu oraz przejść się po imitujących kanały podziemne Warszawy.

Uczestnicy bardzo sobie chwalili wycieczkę. Dzięki nauczycielom, którzy zorganizowali wyjazd, wszyscy mogli poszerzyć swoją wiedzę na temat kluczowego wydarzenia w historii Polski oraz miło spędzić czas na rozrywce.

 

Julia Żołyńska 1 LL

Agata Marciniak

Odnośniki