Wycieczka klas 1LZ i 1LEO/LI

27 października 2022

27.10.2022 uczniowie klas 1 LZ i 1LEO/LI wraz z nauczycielami: Anetą Kasjaniuk, Małgorzatą Szwed, Dorotą Jaszkowską i Zbigniewem Zwalińskim wzięli udział w wycieczce do Warszawy.
Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Muzeum Ewolucji w Pałacu Kultury i Nauki. Uczestnicy wycieczki zobaczyli odtworzone na podstawie skamieniałości modele przedstawicieli pradawnych zwierząt, szkielety gatunków, które żyły na lądzie i w wodzie, poruszając się biegiem, pływając i fruwając oraz skamieniałości roślin. Mieli okazję stanąć obok modelu praczłowieka.
Kolejno obejrzeli Grób Nieznanego Żołnierza i pomnik Ofiar Tragedii Smoleńskiej
na placu Marszałka Józefa Piłsudskiego. Stamtąd spacerem przeszli na Krakowskie Przedmieście, zatrzymali się przy Pałacu Prezydenckim, pomniku Adama Mickiewicza i doszli do Starego Miasta. Odwiedzili pomnik Warszawskiej Syreny
na rynku, obejrzeli Barbakan i Pomnik Powstania Warszawskiego na Placu Krasińskich. Następnie przejechali na kręgielnię Hula-Kula, gdzie w kilkuosobowych grupach poćwiczyli umiejętność zbijania kręgli kulami o różnej masie. Lekko zmęczeni, ale w dobrych nastrojach wrócili do domów.

Odnośniki