Wycieczka klas 2LZ i 1LZ do Warszawy

17 stycznia 2023

We wtorek 17 stycznia 2023 roku uczniowie klas 2LZ i 1 LZ pod opieką wychowawczyń: E. Chmielińskiej i M. Szwed oraz nauczycieli W. Szweda i Z. Zwalińskiego pojechali na wycieczkę edukacyjną do Warszawy.

Głównym punktem było zwiedzanie wystawy w Pałacu Kultury i Nauki – BODY WORLDS. Obejrzeliśmy tam ponad 150 prawdziwych eksponatów ludzkich ciał, które wcześniej zostały poddane procesowi plastynacji – metodzie konserwacji tkanki anatomicznej wynalezionej w 1977 r. przez lekarza i anatoma prof. Gunthera von Hagensa.

Wszyscy jesteśmy zgodni, że wystawa umożliwia odkrywanie ludzkiej anatomii i fizjologii, uświadamia jak dokładnie „działa” ludzkie ciało, gdy jest zdrowe, zachęca do dbania o siebie i swoją kondycję, a przede wszystkim inspiruje do życia.

Następnie pojechaliśmy na kryte lodowisko, gdzie zweryfikowaliśmy swoje umiejętności jazdy na łyżwach. Oczywiście drobne niedoskonałości nie przeszkodziły w dobrej zabawie na tafli lodowej. W drodze powrotnej zajechaliśmy do McDonalda. Pełni wrażeń, zintegrowani i zasileni dużą porcją wiedzy wróciliśmy do Wyszkowa i już snujemy plany na kolejny wyjazd.

Uczennice 2LZ

 

Odnośniki