Wycieczka klasy 1 LOL

12 października 2018

12 października 2018 klasa I LOL z wychowawczynią panią Agnieszką Zdrojewską i opiekunem panią Justyną Zawieruchą wybrała się na wycieczkę do Warszawy. Pierwszym punktem był spacer po Starówce i Krakowskim Przedmieściu, później zwiedziliśmy Park Miniatur Województwa Mazowieckiego. Ekspozycja obejmuje wystawę 10 miniatur budynków z XVIII i XIX wieku, będących częścią założenia architektonicznego Osi Saskiej, które zniknęły z krajobrazu Warszawy lub zmieniły swoją formę. Miniatury opracowano w skali 1:25 wraz z najdrobniejszymi szczegółami wystroju architektonicznego oraz licznymi elementami otoczenia właściwymi epoce, której odpowiada dany model. Dla poszczególnych budowli wykonane zostały  liczne figurki ludzi w strojach z epoki oraz typowych dla niej pojazdów – od karoc i tramwajów konnych po samochody. Mogliśmy też wysłuchać bardzo ciekawego wykładu  „Utracone perły architektury – Warszawa 1918 roku” w ramach projektu „100 lekcji na 100 lat Niepodległości”.

Kolejnym punktem naszej  wycieczki była integracja klasy w Escape Roomie.  Na 60 minut przenieśliśmy się do tematycznie przygotowanych pokojów zagadek , z których musieliśmy  się wydostać. Aby tak się stało, należało zmierzyć się wspólnie z przygotowanymi zagadkami: logicznymi, na spostrzegawczość, na kreatywność a także wymagającymi odrobiny sprytu. Wszystkim grupom udało się rozwiązać zagadki i opuścić pokoje.

Wycieczka przyniosła nam wiele pozytywnych emocji, zdobyliśmy nowe doświadczenia, poszerzyliśmy wiedzę i zintegrowaliśmy się.

Odnośniki